:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 8°C
powietrze Umiarkowane

Ranking "Rz": Sopot, Rybnik, Zielona Góra. A jak wypadła Legnica?

Samorząd, Ranking Sopot Rybnik Zielona Góra wypadła Legnica - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 02/10/2019 10:40

Podczas finałowej gali Rankingu Samorządów 2019 w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie redakcja „Rzeczpospolitej” wręczyła wyróżnienia najlepszym miastom i gminom w Polsce pod względem trwałego, zrównoważonego rozwoju. Legnica zajęła w nim 36. miejsce wśród miast na prawach powiatu.

Ranking „Rzeczpospolitej” uznawany jest za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w Polsce. Od 15 lat redakcja dziennika ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce, pozwala wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój.

Zasady rankingu ustala niezależna kapituła, której przewodniczy były premier prof. Jerzy Buzek. W jej skład wchodzą także przedstawiciele organizacji samorządowych, organizacji pozarządowych, władz publicznych oraz przedstawiciele redakcji „Rzeczpospolitej”.

- Zgodnie z przyjętą przez kapitułę metodologią, nasz ranking weryfikuje skuteczność działań władz samorządowych w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju wspólnoty lokalnej, ujmowanego w strategicznych kategoriach: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania – czytamy na stronie „Rz”.

W kategorii miast na prawach powiatu zwyciężył Sopot. Na podium znalazły się też Rybnik i Zielona Góra. Pierwszą dziesiątkę zestawienia uzupełniły: Bydgoszcz, Poznań, Gdańsk, Białystok, Nowy Sącz, Wrocław i Dąbrowa Górnicza.

Legnica uplasowała się na 36. miejscu w stawce 65 miast. Minimalnie lepiej oceniono Jelenią Górę (35. miejsce). Wałbrzych zajął miejsce 38. Pełne zestawienie miast na prawach powiatu znajdziecie TUTAJ.

 

Ranking "Rz": Sopot, Rybnik, Zielona Góra. A jak wypadła Legnica? komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama