:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 6°C
powietrze Dobre

Ratownicy z Legnicy zwyciężyli w regionalnych mistrzostwach

Wydarzenia, Ratownicy Legnicy zwyciężyli regionalnych mistrzostwach - zdjęcie, fotografia
DAMI TV 11/05/2019 14:10

Zespół legnickiego pogotowia zdobył pierwsze miejsce w mistrzostwach w ratownictwie rozegranych w Świdnicy. W zawodach wzięło udział 20 ekip pogotowia ratunkowego z całego kraju. Konkurencje rozgrywane były m.in. w sztolniach i ratuszowej wieży.

Zespół występował w składzie: Szymon Dorowski, Kamil Nowak i Krzysztof Krysa. Legniccy ratownicy zdobyli najwięcej punktów podczas Regionalnych Mistrzostwach Polski w Świdnicy i zajęli pierwsze miejsce. To bardzo prestiżowe zwycięstwo.

- Wśród konkurencji trzeba było m.in. udzielić pomocy człowiekowi przebitemu strzałą czy osobie w stanie hipotermii, czyli wychłodzenia organizmu. Zadania odzwierciedlały codzienne zdarzenia, z którymi w pracy spotykamy się jako ratownicy medyczni – wyjaśniają legniczanie.

W czasie akcji każda z trzech osób ma określone działania.

– Do zdobycia w każdym zadaniu było 50 pkt. Tylko dobra współpraca jest gwarancją sukcesu – dodają ratownicy z Legnicy.

Na drugim miejscu uplasowali się ratownicy z Opola. Legnicka załoga pogotowia oraz pięć kolejnych ekip weźmie udział  XVIII Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym, które odbędą się we wrześniu w Legnicy.

Ratownicy z Legnicy zwyciężyli w regionalnych mistrzostwach komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie

Kalendarz

Najbliższe imprezy
Reklama
 Reklama