:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
powietrze Umiarkowane

Ratusz chwali się legnickim miodem i zapowiada nowe łąki w mieście

Gospodarka, Ratusz chwali legnickim miodem zapowiada łąki mieście - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 5
  • Fotka nr 1 z 5
  • Fotka nr 2 z 5
  • Fotka nr 3 z 5
  • Fotka nr 4 z 5
Dawid Stefanik 23/07/2019 15:15

Prezydent Legnicy zaprezentował dziennikarzom pierwszy miód wyprodukowany w miejskich pasiekach, który ma służyć m .in. do promocji Legnicy. Podczas konferencji przedstawił także nową politykę ekologiczną, która wiąże się z ograniczeniem koszenia terenów zielonych i powstawaniu łąk miejskich.

- Miejskie pasieki sprawdzają się lepiej od wiejskich. Są bardziej wydajne, a pochodzący z nich miód jest lepszej jakości. Stężenie metali jest porównywalne, lecz zawiera mniej pestycydów i chemii, której używają rolnicy. Legnica ma też dużo lip i roślin miododajnych – tłumaczył pszczelarz Paweł Rafałko.

- Miód jest naszym nowym regionalnym produktem, którego będziemy używać do promocji miasta m.in. obdarowując nim naszych gości – deklarował Tadeusz Krzakowski.

Jak tłumaczyli miejscy urzędnicy, pszczoły wykonują również bardzo ważną pracę zapylając tereny zielone w mieście.

-  W ramach ekopolityki miasta ograniczymy także koszenie trenów zielonych i będziemy tworzyć w przestrzeni miejskiej łąki kwietne, które są m. in. bardzo potrzebne dla funkcjonowania owadów. Koszenie traw negatywnie wpływa także na kondycje gleby, szczególnie w takim upalnym czasie – wyjaśniała Henryka Zdziech, ogrodnik miejski.

- Łąki nie będą tworzone w najbardziej reprezentatywnych miejscach w Legnicy aby nie psuły ich walorów estetycznych - zapewniał Tadeusz Krzakowski.

Legnicki miód trafi do sprzedaży 1 września podczas święta działkowców i pszczelarzy.

Ratusz chwali się legnickim miodem i zapowiada nowe łąki w mieście komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama