:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 5°C
powietrze Umiarkowane

Remont ul. Leszczyńskiej na półmetku. W styczniu rozbiórka mostu

Wydarzenia, Remont Leszczyńskiej półmetku styczniu rozbiórka mostu - zdjęcie, fotografia
Marzena Machniak 07/11/2019 12:44

Jeszcze w tym roku kierowcy powinni spodziewać się zakończenia remontu odcinka ul. Leszczyńskiej od mostu do Bydgoskiej. Długo jednak płynną jazdą się nie nacieszą, bo tuż po nowym roku rozpocznie się rozbiórka mostu i cały odcinek Leszczyńskiej, od Prusa do Bydgoskiej, zostanie wyłączony z ruchu całkowicie.

Remont fragmentu Leszczyńskiej od mostu do Bydgoskiej trwa od maja br. Pracę są na półmetku. Gotowa jest jedna strona jezdni, chodnik oraz ścieżka rowerowa. 

- Część północna jest zrobiona. Teraz robimy drugą stronę. Właśnie położyliśmy warstwę wiążącą. Teraz trwają regulacje urządzeń, które trzeba na tej warstwie zrobić. Po długim weekendzie położymy warstwę ścieralną. Tak zakończy się część budowlana. Potem zostanie już tylko wykonanie oznaczenia poziomego - wyjaśnia  Andrzej Szymkowiak, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Legnicy.

Remont ulicy Leszczyńskiej jest rozłożony na dwa lata i odbywa się fragmentami. Odcinek od ulicy Bydgoskiej do mostu to koszt 7 mln złotych. Cała inwestycja - od wiaduktu kolejowego do ul. Bydgoskiej pochłonie blisko 12 mln zł.

Kolejny etap prac ruszy na początku stycznia. Rozpocznie się on od rozbiórki mostu. - Przy rozbiórce mostu nie możemy zrobić już połówkowego ruchu. Trzeba wyburzyć cały most, a to oznacza, że od Bydgoskiej do Prusa ulica będzie całkiem zamknięta - mówi dyrektor Szymkowiak.

Remont ul. Leszczyńskiej na półmetku. W styczniu rozbiórka mostu komentarze opinie

 • gość 2019-11-07 14:54:39

  Legnickie ulice... stan umysłu

 • Won - niezalogowany 2019-11-08 10:24:39

  To znaczy że ciężki sprzęt rozbiórkowy rozjedzie Leszczyńską?

  Smart city, very smart!!!

  ps. Ten most naprawiano co 2-3 lata, żeby wyburzyć?

 • To dopiero cyrk - niezalogowany 2019-11-10 23:14:04

  Lepszy stan umysłu jest z drogą w Bartoszowie. Niby skończony remont a droga publiczna przejezdna tylko dla mieszkańców.

 • Majk - niezalogowany 2019-11-11 11:19:40

  6 macy remont kawałka drogi...to jest absurd...na zachodzie by Was dawno z ratusza wywalili....

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama