:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 11°C
powietrze Dobre

Retro Granie w Galerii Piastów trafiło w gusta legniczan

Galeria Piastów, Retro Granie Galerii Piastów trafiło gusta legniczan - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 26/05/2019 19:11

Wiele atrakcji dla fanów gier komputerowych w Legnicy czekało w miniony weekend w Galerii Piastów na "Retro Graniu". Impreza tak przypadła do gustu legniczanom, że organizatorzy już myślą o kolejnej edycji wydarzenia.

W sobotę i niedzielę w Galerii Piastów udostępniono kilka stanowisk z retro konsolami oraz komputerami, które przeniosły graczy w czasie do ubiegłego tysiąclecia. Goście centrum handlowego mogli pobawić się m.in. na Atari 2600, SNES, Sega Master System z pistoletem, komputerze Atari 65XEt, komputerze Commodore 64 oraz prawdziwej konsoli pierwszej generacji Odysey. Najstarsze gry miały około pięćdziesięciu lat.

- Było to prawdzie spotkanie pokoleń, bawili się dzieci i dorośli, były też pojedynki dzieci z rodzicami. Zorganizowaliśmy także wielopokoleniowe i interpłciowe turnieje, w jednym z nich ze starymi wygami zwyciężył 11-latek. Zainteresowanie było tak duże, że czasem nie można było dopchać się do stanowisk z grami. Dlatego już myślimy o powtórzeniu imprezy w jeszcze większym zakresie niż teraz - tłumaczy współorganizator zabawy, Piotr Stachura z Laboratorium Retro Komputerów i Gier.

Dla zwycięzców turniejów organizatorzy przygotowali także symboliczne upominki m.in. vouchery do ulokowanych w Galerii Piastów sklepów i punktów gastronomicznych. 

Fot. Mariusz Witkowski

Reklama

Retro Granie w Galerii Piastów trafiło w gusta legniczan komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama