:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 10°C
powietrze B. dobre

Retro Legnica: miasto, które miało własne pianino [ZDJĘCIA]

Zdjęcia Fabryka Fortepianów w Legnicy
Redakcja 21/02/2019 10:19

Przez blisko 150 lat w naszym mieście produkowano fortepiany i pianina. Zakład przy ul. Senatorskiej został zamknięty w 1998 r. Mamy dla Was zdjęcia z czasów, gdy instrumenty klawiszowe z Legnicy trafiały we wszystkie strony świata.

Założona przez Eduarda Seilera fabryka fortepianów i pianin (Seiler Ed. Pianoforte-Fabrik) rozpoczęła działalność w 1849 r., by szybko stać się największym tego typu zakładem produkcyjnym na terenie wschodnich Niemiec.

W dawnych zabudowaniach firmy Seilera w 1947 r. powstała Legnicka Fabryka Fortepianów i Pianin. Była ona największym powojennym zakładem produkującym instrumenty klawiszowe w Polsce. Fabryka upadła pod koniec 1998 r.

W fabryce przy ul. Rewolucji Październikowej (dziś ul. Senatorska) powstawały pianina kilku marek. Jedną z nich była „Legnica”. Pianina z takim logiem trafiały głównie na rynek krajowy. Na eksport produkowano zaś marki T. Betting i Offberg.

Retro Legnica. Obejrzyjcie archiwalne zdjęcia Stanisława Celocha i Wincentego Kołodziejskiego z fabryki, która sławiła nasze miasto, a dziś już jej nie ma. Wykonane zostały w latach 1986 - 1987.

retro legnica - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama