:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
powietrze B. dobre

Rock wciąż żywy - relacja z legnickiego PKRock19

Muzyka Koncerty, wciąż żywy relacja legnickiego PKRock19 - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 12/05/2019 13:01

W sobotę na dziedzińcu Akademii Rycerskiej w Legnicy odbył się Przegląd Kapel Rockowych - PKRock'19. W muzyczny świat szeroko pojęto rocka zabrało legniczan dziesięć kapel, które przyjechały do naszego miasta praktycznie z całego kraju.

Legnicki przegląd swoje korzenienie ma osadzone jeszcze w czasach komuny (lata 80.), kiedy to powstał największy bum ma muzykę rockową, która stanowiła wówczas wentyl wolności i bezpieczeństwa dla społeczeństwa żyjącego w totalitarnym reżimie. Choć jego początki są dość mgliste, a organizatorzy nigdy nie mieli aspiracji ogólnokrajowych, to na przegląd zgłaszają się zespoły praktycznie z całej z całej Polski.

W tym roku udział w konkursie wzięło łącznie 8 kapel: AD HOC (rock - Proboszczów), BLACK RADIO (alternative rock/rock′n′roll - Łódź), FAR FROM GRACE (metalcore - Wrocław, HENGELO (rock alternatywa - Katowice), IN BLANCO (rock alternatywny - Wrocław), METALION (hard & heavy metal - Legnica), MOSHERZ (thrash metal - Wrocław), ROYAL BEGGARS (hard rock/heavy - Legnica). Koncert zwieńczyli laureaci ubiegłorocznego przeglądu Comin (metal z Wałbrzycha) i SKØV (black punk z Wrocławia).

- Poziom konkursu był bardzo wysoki pod wieloma względami. Trzy kapele były jednak wybitnie wyróżniające się, tak więc jako jury decyzje podjęliśmy jednogłośnie. Dwie najlepsze formacje, a być może nawet i cała wyróżniona trójka, zaprezentują się laureaci PKR na przyszłorocznej edycji konkursu - skomentował obrady jury Jarosław "Jafo" Michalski.  

I tak pierwsze miejsce zajęła formacja Black Radio, drugie miejsce przypadało kapeli In Blanco, a podium domknął skład Hengel . Zespoły dostały także nagrody finansowe o łącznej wartości 4000 zł (1 miejsce 2000 zł, 2 miejsce 1200 zł, trzecie 800 zł).

Pomimo deszczowej pogody i dużej konkurencyjnej imprezy na legnickim rynku (Dzień Hutnika w Legnicy- koncert Wyszkoni, Ziółko, Rusowicz), to około 250 miłośników rockowych brzmień zdecydowało się spędzić sobotę na Przeglądzie Kapel Rockowych.

Fot. Mariusz Witkowski 

Rock wciąż żywy - relacja z legnickiego PKRock19 komentarze opinie

  • gość 2019-05-12 22:24:18

    250 osob??????????????????? chyba przesdaziles gosciu!!!!!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-05-13 09:19:37

    Drugie miejsce to zespół In Blanco, a nie Hengelo. Proszę o sprostowanie.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama