:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 9°C
powietrze Umiarkowane

Różowa konferencja MCZ – dla kobiet, o kobietach, z kobietami 

Wydarzenia, Różowa konferencja kobiet kobietach kobietami  - zdjęcie, fotografia
Marzena Machniak 30/09/2019 10:52

Mieszkanki naszego regionu miały niecodzienną okazję wzięcia udziału w I konferencji inaugurującej miesiąc profilaktyki raka sutka. Spotkanie w CK Muza w Lubinie przygotowało Miedziowe Centrum Zdrowia w Lubinie. Wzięło w nim udział blisko 200 pań. Poza wykładami specjalistów od diagnostyki, leczenia i profilaktyki raka piersi, psychologa, specjalisty ds. żywienia, były pokazy pierwszej pomocy, zabiegów kosmetycznych oraz badania przesiewowe.

Pierwsza część konferencji pt. „Październik na różowo – żyjemy długo i zdrowo” to badania przesiewowe, rozmowy z zakresu kosmetyki, aktywnego trybu życia, ubezpieczeń, wypoczynku, to też pokaz pierwszej pomocy od HDK Maltański Legion. Panie miały okazję zapoznać się z próbkami kosmetyków, poznać zasady przeprowadzania rożnych zabiegów. Mogły też wykonać podstawowe badania, jak mierzenie poziomu cukru we krwi, ciśnienia czy kontrola składu masy ciała.

Była okazja, by porozmawiać z dietetykiem, psychologiem i specjalistami z zakresu diagnostyki raka piersi. Wszyscy ci eksperci zaprezentowali też wykłady. Wiedza zaś zdobyta podczas prelekcji była nie tylko po to, by panie nabrały świadomości i poddawały się profilaktycznym badaniom.

Po wykładach uczestniczki konferencji mogły wziąć udział w  konkursach, w których nagrody wręcz zachwycały. Poza zaproszeniami na bezpłatne badania można było zdobyć kosmetyki, weekend w hotelu Interferii, samochód Volvo na weekend, karnety do siłowni i spa oraz vouchery na ubezpieczenia i mnóstwo innych cennych przedmiotów przekazanych przez firmy, które wspierały MCZ w organizacji konferencji, a były to m.in.: Quanfit, Unikatonia, Float Lubin, Galeria Srebra pod Przepiórczym Koszem, Volvo Polska, Avon, RevitaLash, Lubinpex, Interferie S.A. czy House of Beaty.

Głównym sponsorem wydarzenia był KGHM Polska Miedź S.A.,  Roche i Siemens. Koordynatorem i głównym organizatorem wydarzenia z ramienia MCZ była Małgorzata Jaroszewska, specjalista ds. umów i marketingu w MCZ. Miedziowe Centrum Zdrowia zaprosiło uczestniczki na bezpłatne badania, a zaplecze jakim dysponuje miedziowa, medyczna placówka jest naprawdę imponująca. 

- Od mammografu cyfrowego doposażonego w specjalną konsolę mammo- report, która ma liczne narzędzia łącznie z programem wykrywającym patologiczne zwapnienia i masy, po pracownie USG w pełni wyposażone we wszystkie aplikacje, które można mieć, aż po rezonanse magnetyczne, wśród których mamy nowy Biomatrix dedykowany tylko i wyłącznie onkologii - mówiła Ewa Nienartowicz, kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej w MCZ, która podczas konferencji wygłosiła wykład na temat diagnostyki i leczenia raka piersi. 

Warto wspomnieć, że statystyki są naprawdę nieciekawe. Na terenie powiatu lubińskiego, jest najniższa frekwencja kobiet zgłaszających się na badania profilaktyczne w całym województwie. Co przeraża, to fakt, że rocznie w Polsce zapada na nowotwór piersi 18 tys, kobiet, z czego 3 tys. umiera. W świetle takich statystyk konferencja od MCZ w Lubinie okazuje się niezbędnym działaniem, które powinny powielać i kontynuować inne jednostki.

Różowa konferencja MCZ – dla kobiet, o kobietach, z kobietami  komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama