:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 6°C
powietrze Dobre

Rusza kolejny etap przybudowy ul. Leszczyńskiej, będą utrudnienia w ruchu

Komunikacja, Rusza kolejny przybudowy Leszczyńskiej będą utrudnienia ruchu - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 18/07/2019 15:43

Na przełomie lipca i sierpnia ruszy kolejny etap przebudowy ul. Leszczyńskiej na odcinku od mostu na Czarnej Wodzie (wraz z mostem) do ul. Bydgoskiej. Wykonawca inwestycji opracował już tymczasową organizację ruchu i aktualnie czeka na jej zatwierdzenie.

Kolejny etap inwestycji drogowej związany z przebudową ulicy Leszczyńskiej pochłonie 7 mln 167 tys. zł, z czego ponad pół miliona pochodzi ze specjalnej dotacji rządowej.

- Pierwszy przetarg na tę inwestycję został unieważniony z powodu zbyt wysokich cen zaproponowanych przez firmy. W drugim, ogłoszonym w maju, swoje oferty zgłosiły trzy przedsiębiorstwa. Najniższa z ofert przekraczała o ponad milion złotych kwotę zaplanowaną w budżecie. Po otrzymaniu rządowej dotacji i uwzględnieni jej w budżecie miasta można było wybrać wykonawcę – tłumaczy Zygmunt Mułek z Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej UM. 

Od 2018 roku podczas dwóch etapów prac budowlanych wyremontowano ul. Leszczyńską na odcinku skrzyżowania z ul. Głogowską a Czarną Wodą. W ramach prac budowlanych przebudowano m. in. jezdnie, chodniki, stworzono ścieżki rowerowe oraz przygotowano uzbrojenie pod budowę w przyszłości sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Leszczyńskiej i Prusa.

Rusza kolejny etap przybudowy ul. Leszczyńskiej, będą utrudnienia w ruchu komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie

Kalendarz

Najbliższe imprezy
Reklama
 Reklama