:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
powietrze Dobre

Rycerze, mnisi i zjawy poprowadzili Grę Miejską na Zamku Piastowskim

Po godzinach, Rycerze mnisi zjawy poprowadzili Miejską Zamku Piastowskim - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 25/08/2019 15:50

W sobotę najmłodsi legniczanie mieli okazję przeżyć ciekawe przygody z historią w tle, pokonując trasę piątej już edycji Gry Miejskiej na Zamku Piastowskim.

W edukacyjnej zabawie wzięło udział ponad 80 osób, które zostały podzielone na cztery drużyny. Każda z grup przemierzając korytarze średniowiecznego zamczyska poszukiwała klucza do skrytego na dziedzińcu skarbu. Po drodze dzieci rozwiązywały zagadki logiczno-edukacyjne, które zadawały im napotkane postaci książąt, mnichów, rycerzy czy zjaw. Za każdą rozwiązaną łamigłówkę dzieci otrzymywały fragment szyfru.

Grupy oprowadzał "skryba-zakonnik", który odkrywał przed dziećmi dzieje XIII-wiecznego zamku, jego mieszkańców i Legnicy. Podczas wędrówki grupy pokonując 232 schodki wieży św. Piotra, wdrapały się m. in. na taras widokowy (wysokość 52,5 m) gdzie mogły zobaczyć całą panoramę miasta i jego okolic.

Zaszyfrowanym hasłem w tym roku był rok 1675, czyli data śmierci ostatniego przedstawiciela rodu książąt i królów polskich z dynastii Piastów Jerzego IV Wilhelma, który władał właśnie na legnickim zamku i został pochowany w pobliskim Mauzoleum Piastów przy kościele św. Jana.  Po przejściu gry i rozwiązaniu zagadek na małych poszukiwaczy przygód czekały dyplomy oraz schowane w sejfie drobne upominki jak np. magnesy z widokami Legnicy. Największą nagrodą dla wszystkich był bez wątpienia sam udział w zabawie.

Imprezę przygotowało Towarzystwo Miłośników Legnicy "Pro Legnica" wraz ze Stowarzyszeniem "Legnica na TAK!" przy wsparciu Centrum Druku 4kolory, Muzeum Miedzi i Stowarzyszenia Legnica Aktywnie i Kreatywnie.

Fot. Klaudia Korfanty i Magda Sołtys

Rycerze, mnisi i zjawy poprowadzili Grę Miejską na Zamku Piastowskim komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama