:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 10°C
powietrze Umiarkowane

Satyrykon 2019: irańska szpila w Kim Dzong Una i Stalina

Wydarzenia, Satyrykon irańska szpila Dzong Stalina - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 15/06/2019 16:27

W sąsiedztwie satyrykonowego błazna Filipka od piątku znajdują się tablice dwoje postaci związanych z polską satyrą Marii Czubaszek i Zdzisława Smektały. Odsłonięcie tablic pamiątkowych dla osób zasłużonych dla satyry, zwyczajowo już otworzyło Międzynarodową Wystawę Satyrykon.

Na tegoroczny konkurs nadesłano łącznie 1933 prace autorstwa 539 artystów z 52 państw. Główną nagrodę Grand Prix Satyrokonu wraz ze złotym kluczem i 8 tys. zł zdobył Irańczyk Seyed Ali Miraee.

Jego praca przedstawiała współczesnego koreańskiego dyktatora Kim Dzong Una, który jakby wyrósł ze słynnych wąsów jednego z największych zbrodniarzy i dyktatorów w historii świata, komunistycznego przywódcy ZSRR Józefa Stalina.

Co ciekaawe, Seyed Ali Miraee przygotował także prezent dla prezydenta Tadeusza Krzakowskiego - karykaturę włodarza naszego miasta.

W piątek zostały otwarte również pierwsze wystawy, ekspozycja pokonkursowa w Muzeum Miedzi i wystawa pt." Jubileusz na cztery ręce - Małgorzata Lazarek i Przemysław Dunaj" w Galerii Ring.

Po raz trzeci imprezie towarzyszy rodzinny festiwal Funny Food w legnickim rynku. Podczas festiwalu zaplanowane są m.in. stand-up, koncerty lokalnych muzyków czy przedstawienia dla dzieci. W centrum rozbite zostały także budki m.in. z jedzeniem, rzemieślniczymi browarami, biżuterią i rękodziełami. W piątek artystyczne wydarzenia Funny Food zainaugurował koncert zespołu "Podwójne Dno".

Satyrykon potrwa do niedzieli. Program legnickiego festiwalu satyry TUTAJ.

***

A oto laureaci  Satyrykonu 2019.

Główną nagrodę Grand Prix SATYRYKONU 2019 oraz nagroda pieniężna w wysokości 8 000 zł zdobył  Seyed Ali Miraee (Iran) za pracę „Communists”

Zwycięzcy działu : STOP

I nagroda - złoty medal oraz nagroda pieniężna w wysokości 6 000 zł  za pracę „A man hanging” zdobył Sajad Rafeei (Iran)

II nagroda - srebrny medal oraz nagroda pieniężna w wysokości 5 500 zł za pracę „Fabryka” zdobył Szymon Szymankiewicz Polska)

III nagroda - brązowy medal oraz nagroda pieniężna w wysokości 5 000 zł za pracę „Kiecka” zdobyła Nika Jaworowska-Duchlińska (Polska)

Zwycięzcy działu: SATYRA i ŻART

I nagroda - złoty medal oraz nagroda pieniężna w wysokości 6 000 zł za pracę bez tytułu zdobył Michael Mayevsky (Ukraina)

II nagroda - srebrny medal oraz nagroda pieniężna w wysokości 5 500 za pracę „Cell”  zdobył Sergey Sichenko (Izrael)

III nagroda - brązowy medal oraz nagroda pieniężna w wysokości 5 000 zł za pracę „Last leaf” zdobył Sergei Belozerov (Rosja)

Fot.  Mariusz Witkowski

Reklama

Satyrykon 2019: irańska szpila w Kim Dzong Una i Stalina komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama