:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
powietrze Dobre

Siódemka Miedź z kompletem punktów na inaugurację sezonu

Piłka Ręczna, Siódemka Miedź kompletem punktów inaugurację sezonu - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 18/09/2019 21:43

Siódemka Miedź Legnica wygrała 30:25 z Realem-Astromal Leszno w meczu 1. kolejki grupy B I ligi. Inauguracja sezonu w hali przy ul. Lotniczej stała na wysokim poziomie, a publiczność nie mogła narzekać na brak emocji.

Ten mecz miał dwa oblicza. W pierwszej połowie, Siódemka grająca bez dwóch ważnych postaci – Adama Skrabani i Mateusza Płaczka – nie radziła sobie z dobrze funkcjonującą drugą linią gości. Imponujący warunkami fizycznymi rozgrywający z Leszna raz po raz posyłali celne bomby na legnicką bramkę, a przodował w tym Marcin Jaśkowski (10 bramek w całym meczu).

Efekt był taki, że Real-Astromal w 12 min. wygrywał już różnicą czterech bramek (4:8). Trener Paweł Wita wziął jednak czas i to chyba poskutkowało. Siódemka zaczęła odrabiać straty, coraz lepiej prezentując się w defensywie. Dzięki serii czterech trafień z rzędu, w 16 min. spotkania mieliśmy remis (8:8), ale po chwili goście ponownie odskoczyli (10:12 w 21 min.). Siódemka zdążyła jednak rywala dopaść ponownie jeszcze przed przerwą ponownie doprowadzając do remisu (14:14).

Tuż po niej bramkę zdobył rozgrywający świetne zawody Kacper Majewski (obok Pawła Paterka, Pawła Piwki i Kamila Mosiołka najlepszy w legnickim zespole) i Siódemka po raz pierwszy objęła prowadzenie (15:14). W drugiej połowie mecz wyglądał już zupełnie inaczej. Trener Wita podwyższył obronę ograniczając tym samym siłę rażenia leszczyńskich rozgrywających. Im mecz trwał dłużej, tym goście coraz bardziej opadali z sił, a gospodarze wciąż biegali jak nakręceni.

Siódemka wypracowała trzybramkową przewagę (18:15, 20:17, 22:19) i wydawało się, że spokojnie dowiezie ją do końcowej syreny. Ale nic z tego. Awaria tablicy świetlnej trochę chyba wybiła legniczan z rytmu, a gościom pozwoliła na złapanie oddechu. Zabójczymi rzutami znów zaczął razić Jaśkowski i w 56 min. Real-Astromal doprowadził do remisu 25:25.

Końcówka meczu była jednak demonstracją siły podopiecznych Pawła Wity. Drugi zespół poprzedniego sezonu rozmontował duet wciąż aktualnych wicemistrzów Polski juniorów: Paweł Paterek – Wojciech Styrcz. Siódemka rzuciła 5 bramek (z czego 3 Styrcz), goście ani jednej i mecz zakończył się wynikiem 30:25.

Siódemka Miedź Legnica - Real-Astromal Leszno 30:25 (14:14)

Siódemka: Mazur, Stachurski, Dekarz – Majewski 6, Kowalik 4, Bogudziński 1, Piwko 5, Styrcz 5, Mosiołek 4, Paterek 5, Drozdalski, Przybylak. Kary: 16 min.

Real-Astromal: Skorupiński, Królikowski, Siedlecki – Przekwas 3, Wierucki 2, Łuczak 2, Szkudelski 3, Jaśkowski 10, Buda 5, Meissner. Kary: 16 min.

Przebieg meczu: 1:3 (5), 4:5 (10), 7:8 (15), 9:11 (20), 12:13 (25), 14:14 (30), 15:15 (35), 19:16 (40), 20:19 (45), 24:21 (50), 25:24 (55), 30:25 (60).