:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 6°C
powietrze B. dobre

Siódemka Miedź zdobyła Piekary Śląskie. Mamy drugie zwycięstwo!

Piłka Ręczna, Siódemka Miedź zdobyła Piekary Śląskie drugie zwycięstwo! - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 28/09/2019 20:58

Siódemka Miedź Legnica wygrała 30:23 na wyjeździe z Olimpią Piekary Śląskie w meczu 2. kolejki grupy B I ligi. Zespół trenera Pawła Wity po komplet punktów sięgnął jak najbardziej zasłużenie.

Pierwsza połowa meczu nie wskazywała na efektowne zwycięstwo Siódemki. Co prawda to legniczanie otworzyli wynik za sprawą trafienia Mateusza Drozdalskiego, ale gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, którego nie oddawali aż do 29 min. Olimpia nie była jednak w stanie wypracować przewagi większej niż 2 bramki.

Pod koniec pierwszej połowy po bramce Pawła Paterka i debiutującego w oficjalnym meczu Mateusza Wychowańca, Siódemka wygrywała 14:13. Z zapasem jednego trafienia nasza drużyna schodziła na przerwę, a po zmianie stron rozpoczęła demontaż Olimpii.

– Narzuciliśmy takie tempo, że gospodarze chyba go nie wytrzymali. Można powiedzieć, że zabiegaliśmy Olimpię. Świetnie graliśmy w obronie, dobrze spisywali się nasi bramkarze. Dzięki temu karciliśmy rywala kontrami – mówi trener Paweł Wita.

Między 31 a 45 minutą spotkania Siódemka odjechała Olimpii na dystans 6 bramek (18:24 w 45 min.), a w ostatnim kwadransie w pełni kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie wygrała siedmioma bramkami, będąc od mistrza grupy B poprzedniego sezonu wyraźnie lepsza.

– Na słowa uznania zasłużyła cała drużyna. Bo wygraliśmy dzięki temu, że dobrze funkcjonowaliśmy jako zespół – puentuje sobotni mecz w Piekarach Śląskich, trener Paweł Wita.

Na uwagę zasługuje skuteczność 18-letniego Wojciecha Styrcza i 19-letniego Pawła Paterka, którzy razem zdobyli 17 z 30 bramek Siódemki. Odnotujmy też powrót po kontuzji Mateusza Płaczka. Doświadczony obrotowy swojemu byłemu zespołowi rzucił 3 bramki.

Po dwóch kolejkach Siódemka Miedź ma komplet – 6 punktów. Za tydzień podejmie w hali przy Lotniczej Ostrovię Ostrów Wielkopolski (sobota 5 października, godz. 18.00).

Olimpia Piekary Śląskie – Siódemka Miedź Legnica 23:30 (14:15)

Olimpia: Zemelka, Pietruszka – Langos, Cieniek, Pluczyk 4, Jaksik, Cieślik 1, Parzonka 2, Rosół 1, Serafin, Kotalczyk 3, Wawrzyniak, Miłek 8, Beczek 1, Ludyga 3. Kary: 10 min.

Siódemka: Mazur, Stachurski, Dekarz – Majewski, Płaczek 3, Kowalik 1, Bogudziński, Piwko, Drozdalski 4, Wychowaniec 1, Styrcz 9, Mosiołek 4, Paterek 8. Kary: 6 min.

Przebieg meczu: 2:1 (5), 5:4 (10), 7:7 (15), 11:9 (20), 12:12 (25), 14:15 (30), 15:18 (35), 17:21 (40), 18:24 (45), 21:27 (50), 22:29 (55), 23:30 (60).

Siódemka Miedź zdobyła Piekary Śląskie. Mamy drugie zwycięstwo! komentarze opinie