:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 4°C
powietrze B. dobre

Siódemka triumfatorem Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim

Piłka Ręczna, Siódemka triumfatorem Pucharu Polski szczeblu wojewódzkim - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 26/10/2019 21:39

Siódemka Miedź wygrała finał wojewódzki Pucharu Polski. Nasi szczypiorniści pokonali gospodarzy - SPR Bór Oborniki Śląskie oraz Forzę Śląsk Wrocław.

W pucharowym turnieju w Obornikach Śląskich trener Paweł Wita dał pograć w większym wymiarze czasowym zawodnikom, którzy na swoim koncie mają mniej minut w lidze. A także takim, którzy na zapleczu PGNiG Superligi w tym sezonie jeszcze się nie pokazali. Warto odnotować debiut w seniorskim zespole 16-letniego Szymona Packa, który zresztą pokazał się z bardzo dobrej strony.

W pierwszym meczu Siódemka Miedź zremisowała z Borem 20:20 (mecze rozgrywane były dwa razy po 20 minut), ale była lepsza w rzutach karnych. Dawid Dekarz obronił dwa rzuty i skończyła się wygraną 4:1. W drugim meczu Siódemka Miedź rozbiła 31:18 Forzę Wrocław, która do Obornik Śląskich przyjechała juniorskim składem.

Zwycięstwo w wojewódzkich rozgrywkach oznacza awans do pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu centralnym, która zostanie rozegrana w grudniu. O tym, z kim zagramy, zadecyduje losowanie.

Oborniki Śląskie – Siódemka Miedź Legnica 20:20 (10:10), 4:1 w karnych

Siódemka: Stachurski, Dekarz, Mazur – Majewski 1, Bogudziński 4, Drozdalski 5, Styrcz 5, Mosiołek 1, Nowosielski 4, Pacek, Klimaszewski, Szczepanek, Płaczek, Kowalik, Przybylak.

Forza Śląsk Wrocław – Siódemka Miedź Legnica 18:31 (8:13)

Siódemka: Stachurski, Dekarz, Mazur – Majewski 3, Kowalik 5, Bogudziński 5, Pacek 9, Klimaszewski 3, Drozdalski 1, Styrcz 4, Mosiołek 1, Nowosielski, Przybylak, Płaczek.

Bór Oborniki Śląskie – Forza Śląsk Wrocław 26:23