:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 6°C
powietrze Umiarkowane

Skonfiskowali papierosy, tytoń i spirytus bez akcyzy o wartości 140 tys. zł [FILM]

Sprawy kryminalne, Skonfiskowali papierosy tytoń spirytus akcyzy wartości [FILM] - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 21/10/2019 13:36

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy oraz straży granicznej w wyniku wspólnego śledztwa zatrzymali legniczanina, który posiadał 140 tys. papierosów, 26,38 kg tytoniu i 39,6 litrów spirytusu bez polskiej akcyzy.

- 49-letni mężczyzna został zatrzymany w swoim samochodzie, w którym przewoził nielegalne towary tytoniowe i alkoholowe. Przeszukaliśmy także jego mieszkanie oraz pomieszczenia gospodarcze. Łącznie udało nam się zabezpieczyć 140 tys. sztuk papierosów, 26,38 kg tytoniu oraz 39,6 litrów spirytusu, które miały trafić na rynek. To kolejne zakończone sukcesem wspólne działanie funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Placówki Straży Granicznej w Legnicy wymierzone przeciwko nielegalnemu obrotowi towarami akcyzowymi - informuje mł. asp. Jagoda Ekiert z zespołu prasowego KMP w Legnicy.

Mężczyzna wprowadzając na rynek takie ilości tworów bez akcyzy naraził skarb państwa na straty w wysokości 140 tys. zł. Zgodnie z literą prawa 49-letniemu legniczaninowi grozi teraz kara do 3 lat więzienia oraz surowa grzywna.

Skonfiskowali papierosy, tytoń i spirytus bez akcyzy o wartości 140 tys. zł [FILM] komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama