:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 7°C

Sound War IV - moc muzycznych wrażeń już 1 czerwca

Muzyka Koncerty, Sound muzycznych wrażeń czerwca - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 1
Redakcja 31/05/2019 09:30
CZE 01
godz: 18:00

1 czerwca w klubie Spiżarnia odbędzie się kolejna edycja cieszącej się dużą popularnością legnickiej bitwy dźwięków "Sound War" organizowanej przez Stowarzyszenie Legnica Aktywnie i Kreatywnie. Organizatorzy zaprosili w tym roku 8 różnorodnych gatunkowo formacji muzycznych i jak zapewniają, każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Legnicki Sound War po kilku udanych poprzednich edycjach w naturalny sposób został jedną z najważniejszych tego tupu imprez w regionie. W tym roku organizatorzy wybrali 8 formacji, które w około 30 minutowych koncertach będą starły się pozyskać przychylność widowni w głosowaniu publiczności i zdobyć atrakcyjne nagrody pieniężne oraz rzeczowe ufundowane m.in. przez wiodące regionalne media i kilkunastu innych partnerów.

W trakcie muzycznych zmagań usłyszymy: Melike Citici, HuRaban, Royal Beggers, The Fluorescence, Bartosz Rzepka, The Dealer i Alther Ego. Koncert tradycyjnie zwieńczą laureaci poprzedniej edycji imprezy – zespół Ad Hoc.

- Streszczając motywy muzyczne koncertu, można stwierdzić, że będzie bardzo przekrojowo pod wieloma względami. Od spójniejszych – acz emocjonujących – występów solistów, przez klasycznego rocka (z pokroju stylistyki m.in. Republiki czy Comy), motywy z indie rocka czy muzyki bałkańskiej, po ciężkie heavy metalowe brzmienia. Jedna z kapel reprezentująca nurt world music będzie wydobywać nuty z tak dość nietypowych, a nawet egzotycznych instrumentów jak m.in. kontrabas, skrzypce, perska kamancha, bębny obręczowe, egipska darbuka, riq, castagnet czy tambora. Najstarsza formacja biorąca udział w konkursie swoje zalążki ma obsadzone jeszcze w stanie wojennym (1981 r.), a najmłodsi wykonawcy – którzy będą dominować na scenie – reprezentują pokolenie młodzieżowe (m.in. licealiści, studenci). Będzie Legnica, Wrocław, Głogów czy Pielgrzymka. - zapowiada lider LAiK-a Dawid Stefanik.

Opisy zespołów można znaleźć na stronie organizatora TUTAJ lub na Facebook.

Jak podkreślają organizatorzy choć impreza ma charakter przeglądu, dla wszystkich najważniejszy w zasadzie jest sam fakt udziału w imprezie i zagrania dobrego koncertu przed legnicką publiką, która na poprzednich imprezach pokazała jak świetnie potrafi się bawić i dopingować muzyków na scenie.

- My jako niezależna organizacja staramy się aktywnie i kreatywnie kreować lokalną kulturę. Robimy to non-profit z ludźmi i dla ludzi, temat świetnie czują także artyści. Staramy się tworzyć fajny klimat, luźną, przyjazną atmosferę i czyją to też ludzie, którzy dostarczają na koncertach pozytywnej energii. Mamy nadzieję, że podobnie będzie i w tym roku - podsumowuje Stefanik.

***

1 czerwca, godz. 18:00,  klub Spiżarnia (ul. Piastowska 1). Bilety (cegiełki) w przedsprzedaży w cenie 10 zł do nabycia (od 15 maja) w: Sklepik z Marzeniami (Legnica, ul. Najświętszej Marii Panny 14), klub 4pokoje (Legnica, Młynarska 7), Art Cafe Modjeska (Legnica Rynek 39- Teatr), Spiżarnia (Piastowska 1) oraz w cenie 12 zł w dzień koncertu.

Sponsorzy i partnerzy imprezy: Galeria Piastów (główny sponsor), Centrum druku 4kolory, Restauracja Wegarnik, Sklepik z Marzeniami, LCK, Michał Huzarski – przewodniczący SLD w Legnicy, radni Jarosław Rabczenko (PO), Arkadiusz Baranowski (PiS), Maciej Kupaj (PO), Lesław Rozbaczyło(PO), Aleksandra Krzeszewska (KO), poseł Elżbieta Stępień (KO) i działaczka społeczna Katarzyna Odrowska (Wiosna).

Sound War IV - moc muzycznych wrażeń już 1 czerwca komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama