:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 6°C
powietrze Dobre

Sound War IV: statuetka i tysiąc złotych dla zespołu Royal Beggars

Muzyka Koncerty, Sound statuetka tysiąc złotych zespołu Royal Beggars - zdjęcie, fotografia
Redakcja 03/06/2019 08:02

Za nami czwarta edycja legnickiej bitwy dźwięków "Sound War" organizowanej przez Stowarzyszenie Legnica Aktywnie i Kreatywnie. W muzycznej batalii w Spiżarni siedem występujących formacji użyło rozmaitych dźwięków z różnych gatunków muzyki. Ostatecznie zwyciężyła legnicka hard rockowa grupa Royal Beggars.

Wybór laureatów nie był łatwy, tym bardziej, że na scenie zaprezentowany został przekrój wyjątkowo różnych gatunków muzyki. W muzycznej batalii udział wzięli: Melike Ciritci, HuRaban, Royal Beggars, The Fluorescence, Bartosz Rzepka, The Dealer i Alther Ego. Koncert tradycyjnie zwieńczyli laureaci poprzedniej edycji imprezy – zespół Ad Hoc. Więcej o informacji o artystach można znaleźć TUTAJ. Imprezę poprowadzili członkowie LAiK-a: Dawid Stefanik i Katarzyna Młynarczyk.

- Jak chodzi o poziom muzyczny, to był on chyba najwyższy w historii przeglądu - powiedział wiceprzewodniczący LAiK Tomasz Kotek

Statuetka za zwycięstwo w plebiscycie publiczności Sound War IV wraz z 1000 zł powędrowała do nowej legnickiej hard rockowej grupy  Royal Beggars. O zespole będzie można dowiedzieć się więcej w najbliższy dniach, ponieważ muzycy wygrali także voucher na artykuł promocyjny na łamach lokalnych portali (m.in. tulegnica, lca.pl, e-legnickie.pl, legnica24h.pl, laikart.pl). Zespół wyjawił, że wygrane pieniądze pragnie przeznaczyć na nagranie nowego materiału w studiu muzycznym.

Na drugim miejscu uplasowało się multiinstrumentalne kobiece trio z Hurabanu (world music / folk). Artystki używając kilkunastu (w tym także egzotycznych) instrumentów zabrały widownię w muzyczną podróż po interesujących kulturach z różnych stron świata. Podium domknęła międzypokoleniowa formacja The Dealer, która w swojej twórczości czerpie inspirację głównie z big bita i bluesa lat 80.

Na imprezie było sentymentalnie z wielu względów. Jednym z powodów jest fakt, że organizacja za całokształt pracy 10 czerwca odbierze od Rady Miejskiej honorową odznakę  "Zasłużonych dla Legnicy" więc była okazja do podziękowań.

- Za nami już niemal 6 bardzo aktywnych i kreatywnych lat, podczas których zorganizowaliśmy lub wpieraliśmy kilkadziesiąt projektów kulturalnych, edukacyjnych i charytatywnych.  Jest to myślę wyróżnienie dla wszystkich Legniczan, którzy włączyli się w nasz niezależny, oddolny ruch społeczny jakim jest Stowarzyszenie Legnica Aktywnie i Kreatywnie. Tak samo dziś, pragnę podziękować przedew szystkim sponsorom i wolontariuszom LAiK, dzięki którym to wszytko się dzieje - powiedział ze sceny założyciel i lider stowarzyszenia Dawid Stefanik.

Nagroda specjalna (pozakonkursową) od STK Sproject, czyli voucher o wartości 1000 zł na filmowe usługi produkcyjne i postprodukcję, powędrowała z rąk Marcina Kallasa do grupy The Dealer. Natomiast nagroda specjalna od Legnickiego Centrum Kultury, czyli możliwość zagrania koncertu na plenerowej imprezie miejskiej (np. Dni Legnicy) została przyzna formacji Huraban.

Ciekawostką jest, że na poprzedniej edycji Sound War legnicki skład uplasował sie najwyżej na trzecim miejscu. Tym razem całe podium należało do muzyków z Legnicy. 

Royal Beggars

HuRaban

The Dealer

Fot. Mariusz Witkowski

Sound War IV: statuetka i tysiąc złotych dla zespołu Royal Beggars komentarze opinie

  • gość 2019-06-04 07:55:56

    a muzyków i polityków więcej niż uczestników. ehh

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie

Kalendarz

Najbliższe imprezy
Reklama
 Reklama