:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 6°C
powietrze B. dobre

Spacer historyczny śladem wskazówek zegarów już w niedzielę

Muzeum Miedzi, Spacer historyczny śladem wskazówek zegarów niedzielę - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 19/08/2019 10:30
SIER 25
godz: 14:00

W najbliższą niedzielę Muzeum Miedzi zaprasza na kolejną wycieczkę w ramach cieszących się sporą popularnością Legnickich Spacerów Historycznych. Tym razem szlak spaceru wyznaczą zabytkowe zegary, które od wieków odmierzają czas w naszym mieście.

Od średniowiecza zegary miejskie stanowiły symbol prestiżu miasta i świadectwo dumy jego mieszkańców. W Legnickiej przestrzeni publicznej na przełomie wieków funkcjonowało aż 77 różnych zegarów.  Miały one istotne znaczenie dla życia życia mieszkańców miasta, budując w takim samym stopniu jak architektura miejska, coraz bardziej wydajny i precyzyjniej działający organizm społeczny.

- Jacob Schickfuss, opisując Legnicę w początkach XVII wieku odnotował, iż miejskie zegary „jeden za drugim biją i czas w dzień i noc właściwie oznaczają” - zauważa autorka książki "Śladami Legnickich zegarów" Grażyna Humeńczuk, która wraz z dyrektorem Muzeum Miedzi Marcinem Makuchem, poprowadzi niedzielny spacer.

Zbiórka chętnych do wyruszenia w podróż szlakiem legnickich zegarów odbędzie się 25 sierpnia o godz. 14.00 przy Bramie Głogowskiej.

W tym roku zaplanowane są jeszcze dwa inne Legnickie Spacery Historyczne. 15 września Muzeum Miedzi zaprasza na "Spacer śladami dawnej kolei w Legnicy", a 19 października na podróż "Po torach historii. Spacer śladami dawnej kolei w Legnicy".

Spacer historyczny śladem wskazówek zegarów już w niedzielę komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama