:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 7°C
Galeria Piastów, Srebro Galerii Piastów zrób autorską biżuterię - zdjęcie, fotografia
Redakcja 11/05/2019 15:51

Trwają srebrne atrakcje w Galerii Piastów.  Szereg atrakcji dla legniczan we współpracy z galerią handlową przygotowała galeria Sztuki. Są warsztaty jubilerskie, pokazy mody, okazja na rozmowę z kreatorami trendów w ubiorze i konkurs na jubilerskie stylizacje. 

To mały przedsmak srebrnego weekendu, który będzie miał miejsce 17 i 18 maja. Zanim dojdzie do finału Festiwalu Srebro, Galeria Sztuki i Galeria Piastów 11 maja w sobotę  przygotowały mnóstwo atrakcji, w których wciąż można wziąć udział.

- Zależało nam, by pokazać mieszkańcom, że srebro jest wokół nich, że ich dotyczy i że jest obecne w ich życiu. Mają o tym przypomnieć dzisiejsze warsztaty.  Można tu stworzyć sobie korale, bransoletki, kolczyki. Bawimy się srebrnym kolorem i różnymi tworzywami. Robimy więc filcowe broszki, breloki ze srebrem  czy też ekologiczne. Poza tym można zrobić przypinki ze swoim autorskim wzorem i lusterka -  mówi Marta Grzesik z Galerii Sztuki w Legnicy.

Kulminacja Festiwalu Srebro już za tydzień.

- Srebro odnosi się do tradycji gospodarczych, przemysłowych,  regionalnych, lokalnych i kulturowych oraz kulturalnych. Jesteśmy tu w regionie bogaci miedzią, ale też srebrem. Wielu nie wie, że KGHM jest wiodącym w świecie producentem srebra. To ich srebrny granulat 40 lat temu zadecydował, że Festiwal Srebra rozwinął się właśnie tutaj. Do dziś wręczamy ten granulat artystom w nagrodę podczas Festiwalu, a to ich podstawa pracy – mówi Justyna Teodorczyk, dyrektor Galerii Sztuki. -

Przygotowania do tego Festiwalu były wielomiesięczne. Dopinamy szczegóły, spisujemy gości polskich i zagranicznych, ale chcemy by nie zabrakło wśród nich legniczan. Zapraszamy serdecznie. To potężna impreza, która ma ogromny prestiż, uznanie i markę na świecie i w Polsce. Chcielibyśmy, by legniczanie o tym nie zapominali. Mamy mnóstwo atrakcji, które są bezpłatne więc zapraszamy - dodaje dyrektor Galerii Sztuki.

Srebro w Galerii Piastów - zrób autorską biżuterię komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama