:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 8°C
powietrze Umiarkowane
Muzyka Koncerty, fantów licytację koncercie Stasiastego [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Redakcja 19/09/2019 09:16

Już jutro (piątek) wielki charytatywny koncert dla Stasiastego (Maria Nefeli i Zielony Groszek), na którym zagra łącznie kilkudziesięciu artystów różnych pokoleń i środowisk muzycznych, od poezji śpiewanej po rock-punka! Na imprezie zaplanowane są również rozmaite licytacje, łącznie ponad 100 ciekawych fantów! Na imprezę 20 września o godz. 18.00 do zaprzyjaźnionego klubu Spiżarnia zaprasza Stowarzyszenie Legnica Aktywnie i Kreatywnie wraz z przyjaciółmi.

- Przede wszystkim dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w działania przy koncercie. Dzięki spontanicznej reakcji tak wielu ludzi, udało nam się przygotować tę imprezę w zaledwie 18 dni oraz zdobyć tak dużo ciekawych rzeczy na licytacje. Stasiasty, lider Maria Nefeli i Zielonego Groszka, od lat budował lokalną scenę muzyczną i wspierał wiele akcji charytatywnych. Dziś kiedy jest sparaliżowany ciężką chorobą nowotworową, która zaczęła gwałtowanie postępować i sam potrzebuje pilnej pomocy, przyjaciele i słuchacze jego muzyki nie zawiedli - mówi Dawid Stefanik, szef Stowarzyszenia Legnica Aktywnie i Kreatywnie.  

Fanty spływają do LAiK cały czas, część będziemy odbierać jeszcze w czwartek, a nawet piątek. Więcej o fantach oraz darczyńcach na oficjalnym wydarzeniu na Facebook. Część z nich jest już w magazynie i została sfotografowana.

Lista fantów

Na scenie "pod młotek" trafi m. in.: piłka kolekcjonerska z PZPN z autografem między innymi Zbigniewa Bońka, płyta Akurat  "NLS" z autografami, płyta Luxtorpedy  z autografami, płyta Kata z autografami, koszulka  zawodnika Byrtka z autografami Miedzi Legnica, trzy płyty Łydki Grubasa z autografami, gitara od prywatnego darczyńcy, cztery płyty od Percival "Oj Dido", "Slava! Pieśni Słowian Wschodnich"," Eiforr" "Pieśni Słowian Wschodnich", płyty winylowe zespołu Apteka  "Urojonecałemiasta" i "Narkotyki", książki od Andrzeja "Koguta" Sowy, książka od Skiby "Ciągle na wolności" z autografem, całość składająca się z dwóch obrazów akrylowych (dyptyk)  Weroniki  Zych pt." Gniew" i "Spokój", koszulka z nietoperzem ręcznie malowana przez Joannę Serafin, paczka pełna gadżetów z SiemaSzopu (poduszka, smyczka, DVD Republiki, książka Jurka Owsiaka Róbta co chceta, torba), bilety na występ Kabaretu Neo-Nówka, kolekcja biżuteri z żywicy wykonana tradycyjną jubilerską metodą, Obraz kobiety z papierosem, koszulka z wilkiem, obraz kota, artystyczne plakaty oraz katalogi z międzynarodowej wystawy  Satyrykon,  płyta Piotra Wróbla  "Ty i Ja i Świat"  z autografem, dwa bilety do kina Helios, płyta zespołu Izerbejdżan "Stacja Wolimierz", książki "Miasto Tajemnic" Przemeka Corso, dwa vouchery na tatuaż i piercing, szkice i rysunki  anonimowego legnickiego artysty, książki: Radka Denemarkova  „Przyczynek do historii radości”Ivan Binar  „Siedem rozdziałów z życia Václava Netušila albo Rowerem dookoła świata”, D. Lungu – O dziewczynce, która bawiła się w Boga, L.D. Teodorovici – Inne historie miłosne, F. Florian – Wszystkie sowy, C. Teodorescu – Kocie opowieści, L.D. Teodorovici "Matei Brunul", C. Teodorescu "Medgidia - miasto u kresu", F. Florian "Dni króla," do którego został dołączony audiobook  czytany przez legnickiego aktora Pawła Palcata, gadżety od stowarzyszenia Tribrony z konwentu fanów serialu "My Little Pony: Friendship is magic" Ambermeet 2019: dwie koszulki, dwie przypinki, naszywka,  kubek , trzy figórki kucyków, cztery pocztówki.

Lista zespołów 

Przypomnimy, że dla Stasiatego zagrają m. in.: Nauka o Gównie (związana m.in. z Jarocinem, jedna z czołowych kapel punkowych w Polsce), Świnka Halinka (chyba nikomu nie trzeba przedstawiać tej nietuzinkowej formacji :) ) Marzena Kipiel-Sztuka (aktorka znana m. in. z roli Halinki Kiepskiej), Nikola Warda (młoda "dama rocka", uczestniczka wielu programów telewizyjnych z dorobkiem kilkuset koncertów w tym m. in. kilkukrotnie na Festiwalu Woodstock. Ostatnio zagrała w Legnicy projekt "Damy rocka" w Akademii Rycerskiej. Na koncercie Nikoli będą towarzyszyć Marcin Gołda i Łukasz Parlicki), Polish Fiction (pozytywne punki z Chojnowa), Studiowałem Mapę Krowy (grają rebeliancką mieszankę stylów punk, funk, crossover, spoken word), Kebz (młode rockowe pokolenie muzyczne, częściowo związane z Zielnym Groszkiem), The Dealer (starzy wyjadacze rock and rolla z Legnicy, bliscy przyjaciela Stasiatego, m .in. muzycy z ”Groszka” i ”Maryśki”) i przyjaciele ( m.in. Workun Monika, Witek, Wojtek, Wulkan i Bratek),  Karlla (legnicka solistka, alternatywa), Bartosz Badtke (solista, bard),  Singer or Sinner (Hania Gwóźdź, solistka związana z LAiK, laureatka Sound War),Dziecięco - Młodzieżowa Legnicka Orkiestra Dęta. Program imprezy urozmaici występ Teatru AVATAR.

Koncert odbędzie się 20 września o godz. 18.00 w klubie Spiżarnia w Legnicy (ul. Piastowska 1). Wstęp za dowolną darowizną do puszki (minimum 10 zł).

Sto fantów na licytację na koncercie dla Stasiastego [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama