:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 6°C
powietrze B. dobre

Święto policji w Legnicy. Posypały się medale i awanse [ZDJĘCIA]

Dawid Stefanik 25/07/2019 13:47

Legniccy policjanci w obecności m. in. minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbiety Witek oraz zastępcy komendanta głównego policji nadinsp. Dariusza Augustyniaka świętowali stulecie powstania formacji. Łącznie kilkudziesięciu funkcjonariuszy zostało uroczyście odznaczonych i awansowanych.

- Dzisiaj jest wyjątkowo ważne wydarzenie dla Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, święto jej funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. Jest to podziękowanie za ich ciężką pracę, którą wykonują dbając o bezpieczeństwo obywateli i pomagając im na co dzień. Przyznane awanse i odznaczenia stanowią uhonorowanie ich służby - mówił przed uroczystą galą rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu, podinsp. Krzysztof Zaporowski.

Podczas uroczystości w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej minister Elżbieta Witek wraz z nadinsp. Dariuszem Augustyniakiem wręczyli łącznie 27 nominacji na wyższe stopnie oraz rozdali 11 odznaczeń za długoletnią służbę i zasługi. Dodatkowe wyróżnienia dla funkcjonariuszy przyznali także lokalni samorządowcy.

Wśród gości honorowych znaleźli się też m. in. prezydent Tadeusz Krzakowski, szef rady miejskiej Jarosław Rabczenko, starosta legnicki Adam Babuśka oraz posłowie Ewa Szymańska i Robert Kropiwnicki.

Uroczystości w Sali Królewskiej poprzedziła msza w legnickiej katedrze oraz defilada policyjna przy akompaniamencie orkiestry.

Zdjęcie: Święto policji w Legnicy

FOT. Andrzej Trzeciak

Święto policji w legnicy - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama