:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 5°C
powietrze Umiarkowane

Święto w szpitalu. Dobiegł końca remont specjalistycznych poradni

Wydarzenia, Święto szpitalu Dobiegł końca remont specjalistycznych poradni - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 08/11/2019 13:02

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy już nie musi się wstydzić swoich poradni specjalistycznych. Największa w regionie lecznica zakończyła właśnie wartą 9,5 mln zł inwestycję.

Nareszcie mamy bardzo dobre wiadomości dla pacjentów legnickiego szpitala. Do ich dyspozycji jest już bowiem kilkanaście specjalistycznych poradni, które nie dość, że pachną nowością to jeszcze wyposażone są w nowoczesny sprzęt. Kompleksowa przebudowa poradni specjalistycznych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy kosztowała 9,5 mln zł. Prawie 7 mln zł na inwestycję wyłożyła Unia Europejska. Prace trwały 1,5 roku.

Oficjalnie poradnie zostały oddane do użytku w piątkowe południe. Symboliczną wstęgę przecięli wspólnie wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski i dyrektor szpitala Anna Płotnicka-Mieloch. Na uroczystości tłoczno było od VIP-ów. Obecni byli m.in. dyrektor dolnośląskiego oddziału NFZ Zbigniew Terek, prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski, starosta legnicki Adam Babuśka, poseł Robert Kropiwnicki i kanclerz Legnickiej Kurii Biskupiej ksiądz Józef Lisowski.

Nie zabrakło oczywiście wystąpień z gratulacjami. Marszałek Krzyżanowski odczytał list od marszałek Sejmu Elżbiety Witek, a poseł Kropiwnicki przypomniał, że inwestycja jest również dziełem poprzedniej dyrekcji z Krystyną Barcik na czele, która legnickim szpitalem zarządzała jeszcze do lipca br.

Dyrektor Anna Płotnicka-Mieloch, zapowiedziała, że jej kolejnym celem będzie utworzenie przy ul. Iwaszkiewicza poradni laryngologicznej i ginekologiczno-położniczej. Na pytania dziennikarzy, czy biletomat (teraz każdy zgłaszający się na wizytę pacjent będzie zobowiązany do pobrania biletu z nadanym numerem) skróci kolejki, nie była w stanie odpowiedzieć. Zapewniła jednak, że na pewno usprawni funkcjonowanie szpitalnych poradni.

FOT. ANDRZEJ TRZECIAK

Święto w szpitalu. Dobiegł końca remont specjalistycznych poradni komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-11-08 15:21:57

  Pani Dyrektor nowa nie powinnam przypisywać Sobie wszystkich zasług... Podziękowania początku i zakończenia remontu należą się przede wszystkim Pani Dyrektor Krystynie Barcik, ponieważ to za Jej kadencji wyszła inicjatywa przebudowy I piętra poradni specjalistycznych.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-08 15:38:52

  Co tam robi Mały?
  Nie powinien pilnować koryta??

 • Gość - niezalogowany 2019-11-08 19:55:28

  No fajnie.
  A jak tam z poradnią neurochirurgiczną ?
  Prawda to, że brak specjalistów do pracy ??

 • Gość - niezalogowany 2019-11-09 10:41:20

  Nowa dyrektorka to obraz państwa PiS . Ze szpitalem będzie to samo co że stadniną koni... Dajcie jej rok

 • Felo - niezalogowany 2019-11-18 10:40:49

  I co z tego że coś remontują w tym szpitalu jak nie ma tam dobrych lekarzy, pielęgniarek, położnych. O poszanowaniu pacjentów nie wspomne. Do wszystkich przyszłych pacjentów jeśli macie możliwość wyboru innego szpitala uciekajcie od legnickiej "mordowni" szczególnie od oddziałów patologi, położnictwa i ginekologii.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama