:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
powietrze B. dobre

Ta wystawa szkła w Galerii Ring zabierze nas w przeszłość

Galeria Sztuki, wystawa szkła Galerii zabierze przeszłość - zdjęcie, fotografia
DAMI TV 17/10/2019 14:03

18 października w Galerii Ring w Legnicy będzie miał miejsce wernisaż  wystawy „Polskie szkło artystyczne 1949 – 2019. Mistrzowie”. Ekspozycja to unikalny zbiór szkieł nie tylko artystycznych, ale też codziennego użytku. Prezentowane wśród eksponatów wyroby niejednemu zwiedzającemu mogą przypomnieć chwile z dzieciństwa. Dlaczego? Prezentujemy kilka fotografii. Zbiór warto obejrzeć osobiście. 

Do 16 listopada w Galerii Ring można podziwiać ciekawą wystawę „Polskie szkło artystyczne 1949 – 2019. Mistrzowie”. Eksponaty są zarówno  szkłem artystycznym, jak i użytkowym.

- To unikatowa szansa obejrzenia unikatowych szkieł polskich artystów, zarówno starych mistrzów, jak i młodych adeptów tej sztuki.  Elementy ekspozycji to wyjątkowe przykłady sztuki szklanej ponieważ mamy do czynienia z szerokim spektrum   twórczości szklanych artystów. Są tu prace profesorów Akademii Sztuk Pięknych wydziału ceramiki i szkła, artystów znanych na całym świecie, jak Zuber, Borowski,  Tomaszewski, Dajewska, Pawlak  czy Krzemińska. To artyści  bardzo uznani i szeroko rozpoznawalni na świecie. Mamy tu też przykłady wzornictwa przemysłowego, które jest popularne do dziś,  nawet staje się bardziej popularne w Polsce.  Unikatowe jest to, że zebraliśmy kolekcję nietuzinkową, nigdy nie prezentowaną w takiej formie. Mieszamy tu wzornictwo przemysłowe z wysoką sztuką i chcemy udowodnić, że granica pomiędzy sztuką wysoką a wzornictwem przemysłowym jest tak naprawdę zatarta ponieważ często ci twórcy tworzyli na granicy tych dwóch stylów - mówi Adam Włodarczyk, kurator wystawy, artysta plastyk, absolwent  Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu 

Wernisaż wystawy będzie miał miejsce w piątek 18 października o godzinie 18.00.

Ta wystawa szkła w Galerii Ring zabierze nas w przeszłość komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama