:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 5°C
powietrze Dobre

Tajemniczy wirus, zombie i walka o przetrwanie - nocna gra miejska w Galerii Piastów

Dawid Stefanik 12/04/2019 18:21

Nasze miasto opanował groźny wirus zamieniający ludzi w zombie, nikt nie może czuć się bezpieczny. Trwa walka o przetrwanie, w której liczy się spryt i praca zespołowa - tak zaczęła się rysować fabuła gry miejskiej z elementami escape room (pokojów tajemnic) zorganizowana przez Galerię Piastów i Składnice Szyfrów. W tej szalenie interesującej zabawie wzięło udział 350 zawodników. Gra rozpoczęła się równo po północy 7 kwietnia. Sukces „Inwazji Zombi” zachęcił organizatorów do powtórzenia zabawy w nocy z 15 na 16 czerwca, a także stworzenia nowego scenariusza na jesień.

Udział w zabawie wzięło 350 zawodników, a to co czekało ich w środku legnickiego centrum handlowego zaskoczyło wszystkich. Na uczestników zabawy podzielonych na kilkadziesiąt drużyn, już od samego wejścia do obiektu, czekało uzbrojone wojsko i sanitariusze. A później? Kwarantanna. W mieście oficjalnie panuje inwazja zombi, a kolejnych zarażonych zabójczym wirusem ciągle przybywa. Żeby się wydostać należy rozwiązać serię zagadek wpisanych w całą dostępną przestrzeń Galerii Piastów.

Brzmi jak scenariusz filmu fabularnego? Tak właśnie jest, ale kluczem do sukcesu okazał się nie sam scenariusz, ale sposób rozgrywki umożliwiający drużynom rozwiązywanie zagadek w dowolnej kolejności, czasami równolegle, bez przeszkadzania pozostałym. Wszystko za sprawą wydrukowanych zestawów startowych z mapą i stworzonej przez Składnicę Szyfrów strony internetowej.

- Było kilka prób stworzenia podobnej, wielkiej gry w Polsce, ale żadna się nie udała – mówi Jarosław Szapował. - Dlatego wyszliśmy z zupełnie odwrotnego założenia niż w przypadku projektowania pokoi ucieczek. W naszej grze nie chodzi o otworzenie prawdziwej kłódki. Dzięki rozwiązaniu technologicznemu każdy tą symboliczną kłódkę nosi w kieszeni, w telefonie, a kluczem do jej otworzenia jest przestrzeń Galerii Piastów.

Impreza okazała się ogromnym sukcesem i już oficjalnie zapowiedziano powtórzenie gry. Data została wyznaczona na noc z 15 na 16 czerwca, a sama gra jest skierowana do wszystkich chętnych, którzy nie mogli w nią zagrać, bo nie starczyło dla nich miejsca za pierwszym razem.

- Data powtórki jest już ustalona z właścicielami Galerii Piastów. Nabór wystartuje wkrótce – dodaje Jarosław Szapował. - Włożyliśmy w zaprojektowanie tej gry bardzo dużo serca, a fakt że odniosła tak duży sukces, jest dla nas największą nagrodą.

Składnica Szyfrów, zaraz po ponownej realizacji scenariusza do „Inwazji Zombi” dla kolejnych 350 zawodników z Polski, bierze na warsztat zupełnie nową, wielką grę. Premiera zaplanowana na jesień.

Tajemniczy wirus, zombie i walka o przetrwanie - nocna gra miejska w Galerii Piastów komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama