:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
powietrze B. dobre

Tańce, przekąski i narodowe gadżety, czyli "Katolik" uczy się o Europie

Edukacja, Tańce przekąski narodowe gadżety czyli Katolik Europie - zdjęcie, fotografia
Marzena Machniak 01/10/2019 08:19

Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny w Legnicy po raz drugi świętowała Europejski Dzień Języków Obcych. Dzieci miały okazję poznania wielu istotnych szczegółów związanych z różnymi krajami. Były narodowe przekąski, obyczaje i przedmioty wiążące się z poszczególnymi państwami. A wszystko to w ramach projektu "Zjednoczona Europa".

- To cykl różnych przedsięwzięć, a wśród nich konkurs „Europa w pigułce”. Etap szkolny właśnie zakończyliśmy. Mamy wystawę prac, których w tym roku napłynęło naprawdę dużo. Drugi element projektu to właśnie Europejski Dzień Języków Obcych. Chcemy, by dzieci poznały różne smaki krajów europejskich dlatego dziś mamy tez degustację potrwa związanych z Niemcami i Anglią. Dzieci próbują typowej dla zachodnich sąsiadów kartoffelsalat. Są też angielskie tosty na słodko i na słono. Poprzez muzykę w językach obcych i poprzez taniec poznają kulturę  - mówił Łukasz Gudanowicz, nauczyciel języka niemieckiego  i opiekun samorządu w Katolickiej Szkole Podstawowej w Legnicy.

Projekt dotyczy uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej. Poniedziałkowe atrakcje przygotowali sami uczniowie.

– Zrobiliśmy sałatki i przynosiliśmy słodycze. Włożyliśmy w to bardzo dużo pracy, a dziś stoimy na stoiskach i obsługujemy innych uczniów. Moja klasa zajmuje się stoiskiem niemieckim i charakterystycznymi dla tego państwa potrawami oraz przedmiotami. Mamy np. kartoffelsalat, żelki Harbio i czekoladki. Jest też szalik z drużyny piłkarskiej oraz stare monety i niemiecka biblia - mówiła Anna Tabiszewska z VII a. 

W ramach atrakcji w sali gimnastycznej poza degustacją były też wspólne tańce w takt niemieckich piosenek.

Tańce, przekąski i narodowe gadżety, czyli "Katolik" uczy się o Europie komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama