:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 1°C
powietrze Dobre

TBS oddał do użytku kolejny blok na osiedlu w Lasku Złotoryjskim

Wydarzenia, oddał użytku kolejny osiedlu Lasku Złotoryjskim - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 13/08/2019 13:28

TBS Kamienna Góra zakończył budowę bloku z 44 mieszkaniami przy ul. Kornela Makuszyńskiego. Pierwsi lokatorzy wprowadzą się tam jeszcze w tym miesiącu.

Czteropiętrowy blok stanął w dwa lata. Jego budowa pochłonęła 9,6 mln zł. Wkład miasta wyniósł 2,5 mln zł. To już ósmy blok mieszkalny postawiony w Lasku Złotoryjskim przez kamiennogórskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, którego największym udziałowcem (40,67 proc. akcji) jest miasto.

- Na osiedlu w Lasku Złotoryjskim będziemy mieli teraz w sumie 444 mieszkania w 8 blokach. Doliczając kamienicę przy ul. Daszyńskiego daje to liczbę 504 mieszkań w Legnicy – mówi Władysław Niemas, prezes TBS Kamienna Góra.

Podczas wtorkowej uroczystości związanej z formalnym zakończeniem inwestycji, zastępca prezydenta Legnicy Jadwiga Zienkiewicz zapowiedziała że miasto nadal będzie budować razem z kamiennogórskim TBS-em.

Jeszcze w tym roku samorząd przekaże aportem TBS-owi działki do zabudowy mieszkaniowej po wyburzonych obiektach na Zakaczawiu przy ul Kościelnej i Kamiennej. Będą też kolejne inwestycje na osiedlu w Lasku Złotoryjskim. Docelowo ma tam zostać wybudowanych jeszcze 13 bloków.

Jadwiga Zienkiewicz i Władysław Niemas

TBS oddał do użytku kolejny blok na osiedlu w Lasku Złotoryjskim komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama