:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 11°C
powietrze Umiarkowane

Teatr im. Heleny Modrzejewskiej doceniony przez ekspertów

Teatr Modrzejewskiej, Teatr Heleny Modrzejewskiej doceniony przez ekspertów - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 24/09/2019 10:54

Miesięcznik "Teatr" tradycyjnie już zorganizował ankiety „Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie”. Eksperci oceniając krajowe teatry za sezon 2018/1019 w różnych kategoriach, kilkukrotnie wskazywali środowisko legnickiego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej, w szczególności doceniając sztukę „Wyzwolenia” i Magdę Drab.

Działania teatralne oceniane były w 17 różnych kategoriach przez 17 krajowych ekspertów (publicystów, krytyków, recenzentów). Kilku z nich przyznając tytuł najlepszy wskazywało Legnicę. Teatr im. Heleny Modrzejewskiej został m. in. uznany przez dwóch ekspertów, Wojciecha Majchereka i Jacaka Sieradzkiego, jako „najlepszy teatr” w Polsce. To dopiero początek wyróżnień.

I tak oceniając najlepsze przedstawienie 2018/2019 roku Henryk Mazurkiewicz i Jacek Sieradzki wytypowali sztukę „Wyzwolenia” młodej legnickiej aktorki Magdy Drab w reżyserii Piotra Cieplaka. Spektakl zdobył także uznanie aż czterech krytyków z kategorii „najlepsza nowa polska sztuka”, a są to Tomasz Domagała, Wojciech Majcherek, Henryk Mazurkiewicz i Jacek Sieradzki.

Kolejne laury spadły za:

- „najlepszą rolę kobiecą” dla Katarzyna Dworak-Wolak za występ w spektaklu „Wierna wataha” (dwoje ekspertów) oraz Magdy Drab za „Wyzwolenia” (jeden ekspert).

- „najlepszą rolę epizodyczną” dla Pawła Palcata za rolę w spektaklu „Wierna wataha” (dwoje ekspertów),

- za „najlepszą scenografię” znowu doceniono „Wyzwolenia” i Andrzeja Witkowskiego (jeden ekspert),

- kolejne dwa wyróżnienia za „najlepszą adaptację teatralną” (opracowanie tekstu) powędrowały do Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk za „Popiół i diament – zagadka nieśmiertelności” (jeden ekspert) oraz do Katarzyny Knychalskiej za „Wiele demonów” w reżyserii Jacka Głomba dla Teatru Śląskiego w Katowicach (jeden ekspert), 

- jako najlepsze przedstawienie offowe uhonorowany został monodram Magdy Drab „Curko Moja Ogłoś To – rytmizowany biuletyn z wystawy Marii Wnęk” w reżyserii Magdy Drab i Alberta Pyśka.

Pełną listę wyróżnień i oceniających ekspertów można znaleźć TUTAJ. 

Teatr im. Heleny Modrzejewskiej doceniony przez ekspertów komentarze opinie

  • gość 2019-10-25 15:31:31

    No, tak , że jak na 17 X 17 to tych kilka wskazań nie czyni Modrzejewskiej teatru nad teatrami.
    Dawidzie Stefaniaku, pracując pod Janturą musisz koniecznie przyjmować bałwochwalcze leżenie plackiem przed Głombem. Ale możesz , MOŻESZ, (jeśli możesz) trochę sam pomyśleć o tym naszym teatrze i samemu coś napisać.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama