:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 8°C
powietrze B. dobre

Testem z języka obcego zakończyły się egzaminy ósmoklasistów

Edukacja, Testem języka obcego zakończyły egzaminy ósmoklasistów - zdjęcie, fotografia
Marzena Machniak 17/04/2019 14:28

Po języku polskim i matematyce przyszła pora na sprawdzenie wiedzy z języka obcego. Większość młodych legniczan wybrała angielski. Nastolatkowie odetchnęli z ulgą, że sprawdziany już za nimi.

W dziesiątym dniu strajku nauczycieli we wszystkich legnickich podstawówkach odbył się egzamin ósmoklasistów z języka nowożytnego. Przystąpiło do niego ponad 900 uczniów. Większość z nich zdawała angielski.

- Egzamin nie był bardzo trudny, Było trochę pytań gramatycznych, e-mail, teksty i słuchanie.   Przygotowywałam się przed egzaminem, ale uczyłam się też na bieżąco - ocenia test z języka angielskiego Natalia Pastuch, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1.

Trzy dni egzaminów ósmoklasiści przebrnęli bez obecności swoich nauczycieli. 

- Trochę nam brakowało naszych nauczycieli podczas egzaminu. Byłoby raźniej na sercu, gdyby byli obok. Z jednej strony dobrze, że nie chodzimy do szkoły, bo można odpocząć, ale z drugiej źle, bo jak nadrobimy ten materiał? - mówi Kacper Wnuk, ósmoklasista z "jedynki".

Prace ósmoklasistów powinny być sprawdzone tak, by na przełomie maja i czerwca młodzież poznała wyniki. Wówczas ruszy rekrutacja do szkół średnich. Dla wielu z młodych ludzi wyniki osiągnięte na egzaminach mogą być kluczowe podczas naboru do najlepszych szkół.

Testem z języka obcego zakończyły się egzaminy ósmoklasistów komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama