:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 11°C
powietrze Złe

Tradycji stało się zadość. Miedź nie wygrała z Podbeskidziem

Piłka nożna, Tradycji stało zadość Miedź wygrała Podbeskidziem - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 18/09/2019 22:59

Miedź Legnica przegrała 1:2 z Podbeskidziem Bielsko-Biała zaległy mecz Fortuna I Ligi. To już trzecia w tym sezonie porażka podopiecznych trenera Dominika Nowaka.

Miedź jeszcze nigdy nie wygrała oficjalnego meczu z Podbeskidziem, mimo że do tej pory rywalizowała z nim już siedmiokrotnie. Po środowej - ósmej konfrontacji nic się w tej materii nie zmieniło. Miedź przyjęła delikatny oklep, bo za taki należy uznać wynik 1:2. Trudno jednak o lepszy wynik z mocnym przeciwnikiem, gdy przez ponad połowę meczu gra się w dziesiątkę.

Decydujące o losach spotkania zdarzenie miało miejsce w 41 min., bowiem wtedy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, obejrzał debiutujący w Miedzi Damian Byrtek. Nie był to koniec nieszczęść, bo tuż przed przerwą arbiter wskazał na jedenasty metr pola karnego legniczan za zagranie ręką. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Tomasz Nowak.

Druga połowa zaczęła się dla Miedzi najgorzej jak mogła. W 47 min. Marko Roginić uderzył nie do obrony sprzed szesnastki i było już 2:0. Zespół Dominika Nowaka odpowiedział w 70 min. golem rezerwowego Grzegorza Bartczaka, który strzałem głową skonsumował idealne dośrodkowanie z rzutu wolnego Jakuba Łukowskiego.

Miedź mogła zremisować, ale inny rezerwowy – były napastnik … Podbeskidzia - Valerijs Sabala obił słupek. Król strzelców Fortuna I Ligi z poprzedniego sezonu wciąż jest nagi.

Kolejny mecz Miedź rozegra już w najbliższą sobotę (godz. 20.00). W Niecieczy zmierzy się z Termaliką.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Miedź Legnica 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Nowak 45 (karny), 2:0 Roginić 47, 2:1 Bartczak 70

Podbeskidzie: Leszczyński - Jaroch, Baszałaj, Osyra, Modelski - Danielak, Figiel, Sieracki (82 Sopoćko), Nowak (65 Rakowski), Sierpina - Roginić.

Miedź: Załuska – Zieliński Ż, Musa, Byrtek Ż/Ż/CZ 41, Pikk - Łukowski, Purzycki (77 Danielewicz), Mislov (46 Bartczak Ż), Marquitos, Ojamaa (68 Sabala Ż) - Makuch.

Tradycji stało się zadość. Miedź nie wygrała z Podbeskidziem komentarze opinie

• Gość - niezalogowany 2019-09-19 09:45:22

Dołącz do grupy WhatsApp "Miedź Legnica":

Wszystko o Miedzi w formie wygodnego czatu. Relacje z meczów, wyjazdów, ciekawostki, transfery, plotki...