:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
powietrze B. dobre

Tragiczne statystyki na drogach od początku wakacji

Komunikaty Policji, Tragiczne statystyki drogach początku wakacji - zdjęcie, fotografia
Mateusz Bensz 05/07/2019 10:46

Aż 7 osób zginęło od początku wakacji na dolnośląskich drogach. W naszym regionie w co drugi dzień dochodzi do wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Policjanci opublikowali mapę wypadków i zwracają się z apelem do kierowców o zachowanie ostrożności.

Przez cały okres wakacji policja prezentuje mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Na żółto zaznaczone są zdarzenia z ostatniej doby.

- Wypadki nie są dziełem przypadku. Wynikają zazwyczaj z niewłaściwego zachowania kierowców lub pieszych. Wielu tragedii można uniknąć – mówi st. sierż. Anna Tersa z legnickie policji.

Najtragiczniejsze zdarzenia niedaleko Legnicy miały miejsce w poniedziałek na drodze S3 oraz w czwartek w okolicach Polkowic. Zginęły w nich trzy osoby, w tym 39-letnia kobieta i jej 9-letnia córka.

Poniżej prezentujemy podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa na drodze, o których przestrzeganie apeluje policja. 

  • Respektuj przepisy ruchu drogowego, w szczególności w zakresie przestrzegania dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach.
  • Ogranicz do minimum rozmowy telefoniczne,  w razie konieczności korzystaj z zestawu głośnomówiącego. Rozmowa telefoniczna nawet przez urządzenia dozwolone dekoncentruje kierującego samochodem.
  • Dostosuj  prędkość do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności oraz własnego samopoczucia.
  • Sygnalizuj swoje manewry na drodze z takim wyprzedzeniem i w taki sposób, by były widoczne dla innych uczestników ruchu.
  • Zawsze zwalniaj przed przejściami dla pieszych, przystankami komunikacji publicznej oraz skrzyżowaniami.
  • Nie wyprzedzaj, ani nie omijaj pojazdów w rejonie przejść dla pieszych, przystanków oraz na samych przejściach.
  • Obowiązkowo rób przerwy w trakcie wielogodzinnych podróży.
  • Sprawdź przed wyjazdem stan techniczny pojazdu,  w szczególności ogumienie, oświetlenie, poziom płynów eksploatacyjnych.

Tragiczne statystyki na drogach od początku wakacji komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama