:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Transferowy sukces Miedzi. Po 13 latach Robak wraca do Legnicy!

 Piłka nożna, Transferowy sukces Miedzi latach Robak wraca Legnicy! - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 18/06/2019 15:15

Miedź Legnica doszła do porozumienia z Marcinem Robakiem. Jeszcze w tym tygodniu 36-letni napastnik przejdzie badania medyczne i podpisze ze spadkowiczem z Lotto Ekstraklasy dwuletni kontrakt.

Negocjacje między właścicielem Miedzi Andrzejem Dadełłą i dyrektorem sportowym Markiem Ubychem a Marcinem Robakiem i jego agentem Danielem Weberem – nie były łatwe, ale zakończyły się happy endem. Napastnik postanowił kontynuować swoją karierę w rodzinnej Legnicy.

Marcin Robak ma co prawda już 36 lat, ale wciąż znajduje się w imponującej formie. Jako że napastnik tren gwarantuje w zasadzie dwucyfrową liczbę goli w sezonie, Miedź musiała rywalizować o niego z klubami z Lotto Ekstraklasy.

Robak jest wychowankiem legnickiego Konfeksu, ale to właśnie z Miedzi wypłynął na szersze wody. Występował w niej w latach 2002-2005, jeszcze w 3. lidze. W styczniu 2006 r. został sprzedany do Korony Kielce za 100 tys. zł. Potem grał w Widzewie Łódź, tureckich – Konyasporze (kwota odstępnego wyniosła ok. 1 mln zł) i Mersin, Piaście Gliwice, Pogoni Szczecin, Lechu Poznań oraz Śląsku Wrocław, w którym spędził ostatnie dwa sezony, ale nie zdecydował się na podpisanie nowej umowy.

W poprzednim sezonie strzelił 18 goli. W sumie na boiskach polskiej ekstraklasy zaliczył aż 120 trafień. W 2014 i 2016 r. sięgnął po koronę króla strzelców ekstraklasy – najpierw jako gracz Pogoni, potem Lecha. Zaliczył też 9 meczów w reprezentacji. Strzelił w nich jednego gola.

FOT. Andrzej Trzeciak (TuLegnica.pl)

Reklama

Transferowy sukces Miedzi. Po 13 latach Robak wraca do Legnicy! komentarze opinie

  • gość 2019-06-18 15:29:15

    Gwarantować to mozna w dobrym banku umowa oprocentowanie ...a nie ilosc goli!!! z szacunkiem do jego osiagniec 36 letni zawodnik ...chyba nie tedy droga?

  • Mateusz - niezalogowany 2019-06-18 15:34:39

    Przecież gość jest gwarancją co najmniej 20 goli w tym sezonie, a ty narzekasz że ma 36 lat. Ludzie szanujmy się, przy tym jak się prowadzi i jakim typem napastnika jest ma jeszcze spokojnie 2 sezony na wysokim poziomie. Mega transfer, gratulacje dla zarządu i dyrektora bo na pewno nie było łatwo.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-18 16:34:48

    Miedź będzie walczyła o utrzymanie. W 1 lidze.

  • gość 2019-06-18 16:36:51

    Sukces w sprowadzeniu dziadka do orzechów,ha,ha,ha

  • czworak - niezalogowany 2019-06-18 16:51:22

    Brawo Marcin! Będzie się działo. Zagraj Miedzio jak za dawnych lat...

  • Tofel - niezalogowany 2019-06-18 17:06:52

    Takiego napastnika było nam trzeba ! Brawo Miedź ! Będzie dobrze !

  • gość 2019-06-18 18:14:03

    Nie wiem czym trolle się jarają? Wygrać rywalizację o piłkarza z Piastem Gliwice, mistrzem Polski... Brawo!!!

  • Jacek z Legnicy - niezalogowany 2019-06-18 18:57:12

    Gość ma w sercu złość. Złośliwy Gość niech wie, że mając Robaka chociaż w rundzie wiosennej to pozostanie w Ekstraklasie byłoby oczywiste. Mając go teraz zyskujemy kapitana z legnickiej krwi i kości i wielce prawdopodobne króla strzelców 1 ligi. Najlepszy z możliwych transferów dla spadkowicza. Czeka nas wspaniały sezon. Hej Miedź! Bogu niech będą dzięki za MKS Miedź Legnica

  • gość 2019-06-18 20:35:18

    mega transfer, brawo Ubych

  • ML - niezalogowany 2019-06-18 20:35:58

    W koncu w domu!!!

  • gość 2019-06-18 21:27:29

    Wróci z Miedzią do Ekstraklasy i jeszcze poprawi statystyki

  • Gość/o/ - niezalogowany 2019-06-18 22:03:22

    Boje się ze zerwie mięsień i mamy kontuzje juz na początku i tyle będzie pożytku. Za rok zawiesi buty na kolku zobaczycie

  • Hey Miedz - niezalogowany 2019-06-18 22:30:28

    Super transfer, doskonały zarowno marketingowo jak i sportowo. Gosc ktory sercem jest z Miedzia a nie dla kasy jak zagraniczni najemnicy, ktorych juz nie ma... Przy nim poziom napastnikow na pewno wzrosnie bo dotychczas z tym bylo slabo

  • Gośćpisa - niezalogowany 2019-06-18 23:17:02

    Może nie spadną dalej.

  • berg - niezalogowany 2019-06-26 22:50:37

    99% to ile teraz procent?

Dodajesz jako: |