:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 10°C
powietrze Umiarkowane

Transferowy sukces Miedzi. Po 13 latach Robak wraca do Legnicy!

 Piłka nożna, Transferowy sukces Miedzi latach Robak wraca Legnicy! - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 18/06/2019 15:15

Miedź Legnica doszła do porozumienia z Marcinem Robakiem. Jeszcze w tym tygodniu 36-letni napastnik przejdzie badania medyczne i podpisze ze spadkowiczem z Lotto Ekstraklasy dwuletni kontrakt.

Negocjacje między właścicielem Miedzi Andrzejem Dadełłą i dyrektorem sportowym Markiem Ubychem a Marcinem Robakiem i jego agentem Danielem Weberem – nie były łatwe, ale zakończyły się happy endem. Napastnik postanowił kontynuować swoją karierę w rodzinnej Legnicy.

Marcin Robak ma co prawda już 36 lat, ale wciąż znajduje się w imponującej formie. Jako że napastnik tren gwarantuje w zasadzie dwucyfrową liczbę goli w sezonie, Miedź musiała rywalizować o niego z klubami z Lotto Ekstraklasy.

Robak jest wychowankiem legnickiego Konfeksu, ale to właśnie z Miedzi wypłynął na szersze wody. Występował w niej w latach 2002-2005, jeszcze w 3. lidze. W styczniu 2006 r. został sprzedany do Korony Kielce za 100 tys. zł. Potem grał w Widzewie Łódź, tureckich – Konyasporze (kwota odstępnego wyniosła ok. 1 mln zł) i Mersin, Piaście Gliwice, Pogoni Szczecin, Lechu Poznań oraz Śląsku Wrocław, w którym spędził ostatnie dwa sezony, ale nie zdecydował się na podpisanie nowej umowy.

W poprzednim sezonie strzelił 18 goli. W sumie na boiskach polskiej ekstraklasy zaliczył aż 120 trafień. W 2014 i 2016 r. sięgnął po koronę króla strzelców ekstraklasy – najpierw jako gracz Pogoni, potem Lecha. Zaliczył też 9 meczów w reprezentacji. Strzelił w nich jednego gola.

FOT. Andrzej Trzeciak (TuLegnica.pl)

Reklama

Transferowy sukces Miedzi. Po 13 latach Robak wraca do Legnicy! komentarze opinie

  • gość 2019-06-18 15:29:15

    Gwarantować to mozna w dobrym banku umowa oprocentowanie ...a nie ilosc goli!!! z szacunkiem do jego osiagniec 36 letni zawodnik ...chyba nie tedy droga?

  • Mateusz - niezalogowany 2019-06-18 15:34:39

    Przecież gość jest gwarancją co najmniej 20 goli w tym sezonie, a ty narzekasz że ma 36 lat. Ludzie szanujmy się, przy tym jak się prowadzi i jakim typem napastnika jest ma jeszcze spokojnie 2 sezony na wysokim poziomie. Mega transfer, gratulacje dla zarządu i dyrektora bo na pewno nie było łatwo.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-18 16:34:48

    Miedź będzie walczyła o utrzymanie. W 1 lidze.

  • gość 2019-06-18 16:36:51

    Sukces w sprowadzeniu dziadka do orzechów,ha,ha,ha

  • czworak - niezalogowany 2019-06-18 16:51:22

    Brawo Marcin! Będzie się działo. Zagraj Miedzio jak za dawnych lat...

  • Tofel - niezalogowany 2019-06-18 17:06:52

    Takiego napastnika było nam trzeba ! Brawo Miedź ! Będzie dobrze !

  • gość 2019-06-18 18:14:03

    Nie wiem czym trolle się jarają? Wygrać rywalizację o piłkarza z Piastem Gliwice, mistrzem Polski... Brawo!!!

  • Jacek z Legnicy - niezalogowany 2019-06-18 18:57:12

    Gość ma w sercu złość. Złośliwy Gość niech wie, że mając Robaka chociaż w rundzie wiosennej to pozostanie w Ekstraklasie byłoby oczywiste. Mając go teraz zyskujemy kapitana z legnickiej krwi i kości i wielce prawdopodobne króla strzelców 1 ligi. Najlepszy z możliwych transferów dla spadkowicza. Czeka nas wspaniały sezon. Hej Miedź! Bogu niech będą dzięki za MKS Miedź Legnica

  • gość 2019-06-18 20:35:18

    mega transfer, brawo Ubych

  • ML - niezalogowany 2019-06-18 20:35:58

    W koncu w domu!!!

  • gość 2019-06-18 21:27:29

    Wróci z Miedzią do Ekstraklasy i jeszcze poprawi statystyki

  • Gość/o/ - niezalogowany 2019-06-18 22:03:22

    Boje się ze zerwie mięsień i mamy kontuzje juz na początku i tyle będzie pożytku. Za rok zawiesi buty na kolku zobaczycie

  • Hey Miedz - niezalogowany 2019-06-18 22:30:28

    Super transfer, doskonały zarowno marketingowo jak i sportowo. Gosc ktory sercem jest z Miedzia a nie dla kasy jak zagraniczni najemnicy, ktorych juz nie ma... Przy nim poziom napastnikow na pewno wzrosnie bo dotychczas z tym bylo slabo

  • Gośćpisa - niezalogowany 2019-06-18 23:17:02

    Może nie spadną dalej.

  • berg - niezalogowany 2019-06-26 22:50:37

    99% to ile teraz procent?

Dodajesz jako: |