:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 19°C
powietrze Dobre

Trwa przebudowa drogi w Bartoszowie

Mateusz Bensz 11/07/2019 12:51

W Bartoszowie trwają prace przy przebudowie głównej drogi. Inwestycja, która kosztuje prawie 2 mln zł zakłada również wymianę kanalizacji deszczowej i budowę chodników. To także ważna droga dla legniczan.

Pracami zajmuje się  spółka Pol-Dróg Drawsko Pomorskie. Inwestycja obejmuje 315 metrów drogi w Bartoszowie.

- Koszt tej inwestycji to około 1 mln 900 tys. zł. Mam jeszcze jedną dobrą wiadomość, bo otrzymaliśmy pieniądze na dalszy etap przebudowy tej drogi. Wspomoże nas w tych pracach Urząd Wojewódzki. Dzięki temu jeszcze w tym roku uda się zakończyć cała drogę – cieszy się Rafał Plezia, wójt gminy Legnickie Pole.

Do końca sierpnia zakończy się obecny etap prac. Obejmuje on także wymianę kanalizacji deszczowej oraz budowę chodników. To ważna droga także dla mieszkańców Piekar, którzy mogą dzięki niej szybciej dotrzeć na teren firm działających w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

- Po zakończeniu inwestycji będą obowiązywały te same ograniczenia dla samochodów ciężarowych co dotychczas. W Bartoszowie stoi znak zakazu wjazdu pojazdów o masie powyżej 12 ton. Nie dotyczy on oczywiście firm, które mają tam swoje siedzimy oraz rolników - dodaje Wójt.

Gmina otrzymała także pieniądze na przebudowę ul. Książąt Śląskich w Legnickim Polu oraz część drogi w Gniewomierzu.

Reklama

Trwa przebudowa drogi w Bartoszowie komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama