:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 6°C
powietrze B. dobre
Sprawy kryminalne, Trzech włamywaczy zostało złapanych gorącym uczynku - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 13/08/2019 10:13

Pod osłoną nocy trzech mężczyzn włamało się do jednego z remontowych budynków na ternie Legnickiego Pola aby ukraść z niego materiały budowle. Złodziei nakrył na gorącym uczynku właściciel posesji, który wezwał policję. Teraz cała trójka może spędzić nawet 10 lat w domu pełnym krat.

W piątek ok. godz. 3 w nocy właściciel remontowanego budynku zauważył, że po jego posesji buszuje troje obcych ludzi. Wcześniejsza kradzież i inne poszlaki jasno wzywały, że budynek stał się celem zainteresowania złodziei, więc właściciel postanowił czyhać na włamywaczy nocą. Na miejsce zostali wezwani funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

- Przybyli na miejsce funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 20 do 33 lat zamieszkałych na terenie powiatu jaworskiego. Policjanci ustalili na miejscu zdarzenia, że prawdopodobnie mężczyźni kilka dni wcześniej włamali się do budynku, skąd ukradli materiały budowlane. Kiedy właściciel posesji zauważył na korytarzu wyniesione fanty z piwnicy, zorientował się, że jest okradany i postanowił zrobić zasadzkę. Już w pierwszą noc podejrzenia mężczyzny okazały się być słuszne. W środku nocy przyjechało trzech mężczyzn, którzy weszli do środka budynku i próbowali wynieść przygotowane do kradzieży przedmioty. Mężczyzna ujął sprawców na gorącym uczynku – wyjaśnia  mł. asp. Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Zatrzymani mężczyźni spędzili noc w areszcie. Przedstawiono im zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara nawet do 10 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec nich także środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Trzech włamywaczy zostało złapanych na gorącym uczynku komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama