:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 5°C
powietrze Umiarkowane

Uczniowie II LO urządzili koncert dla chorej koleżanki [ZDJĘCIA]

Wydarzenia, Uczniowie urządzili koncert chorej koleżanki [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 07/11/2019 19:20

Niecodzienny koncert miał miejsce w czwartek w II Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy. Przygotowali go sami uczniowie, którzy w ten sposób wsparli zmagającą się z nawrotem choroby nowotworowej Karolinę Ceglarską.

Kreatywna młodzież z II LO pokazała, że oficjalna impreza szkolna nie musi się kojarzyć ze sztywnym apelem, tendencyjnymi mowami i sztampowym paraartystycznym programem. Samodzielnie przygotowując wydarzenie wg własnego pomysłu, lokując imprezę w klimacie świata Walta Disneya, w szkolnej sali sportowej zagrało i zaśpiewało blisko 20 młodych artystów.

Młodzież udowodniła, że nie tylko potrafi się dobrze zorganizować i jest uzdolniona. Pokazała także swoje mocno bijące serca i solidarność ze swoimi rówieśnikami w trudnych życiowych chwilach. Podczas akcji zbierano bowiem pieniądze na leczenie absolwentki II LO Karoliny Ceglarskiej, która walczy z nawrotem choroby nowotworowej.

- Niestety terapia wymaga przeprowadzenia kosztowanych badań i podania drogiego leku. Chcemy tą inicjatywą zasilić konto fundacji, która objęła opieką Karolinę. Mamy nadzieję, że nie tylko młodzież, lecz dzięki temu także rodzice dorzucą swoją cegiełkę na ten cel. Wszystkie informacje związane z terapią Karoliny oraz jej subkonto w fundacji można znaleźć na facebookowej stronie naszej szkoły - mówi dyrektorka II Liceum Ogólnokształcącego Anna Górska, która nie kryje, że jest dumna ze swojej młodzieży.

- Chcemy Karolinę wesprzeć nie tylko pieniężnie, ale i duchowo. Jest to inicjatywa samorządu, z czego jesteśmy dumni. Niesamowite jest tworzyć taką wspaniałą rzecz wraz z tak fajnymi ludźmi i działać na tak szczytny cel. Chcieliśmy też powiedzieć Karolinie, że jest teraz w sercach wszystkich naszych uczniów i nauczycieli, myślimy o niej, pamiętamy i zależy nam na tym, aby było dobrze, i żeby wiedziała, że w tej trudnej sytuacji nie jest sama - mówią organizatorki niezwykłego koncertu w II LO, Marta Sobiechowska i Iwona Łazarów.

FOT. ANDRZEJ TRZECIAK

Uczniowie II LO urządzili koncert dla chorej koleżanki [ZDJĘCIA] komentarze opinie

  • gość 2019-11-07 21:17:26

    Brawo dla uczniów za piękną inicjatywę...

  • Wzruszona - niezalogowany 2019-11-07 22:44:12

    Wspaniała inicjatywa❣️

  • gość 2019-11-09 09:08:29

    A , JA ZA KAŻDYM RAZEM W TAKIEJ SYTUACJI PYTAM : GDZIE JEST TEN "UBOGI MIŁOSIERNY CARISTAS" ??? ICH SPOŁECZEŃSTWO NIE INTERESUJE , WY ZDYCHAJCIE , ABY MY "MIŁOSIERNI" MIELI KASĘ !!! U NICH JEST TYLKO JEDNA ODPOWIEDŹ "BÓG TAK CHCE"

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama