:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 5°C
powietrze Dobre
Książki i publikacje, Ukazał ilustrowany przewodnik Legnicy okolicy - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4
Dawid Stefanik 28/10/2019 13:15

Na sklepowych półkach pojawiła się nowa, zaktualizowana edycja przewodnika „Legnica i okolice”. Na łamach 400-stronicowego wydawnictwa znaleźć można propozycje ścieżek turystycznych po mieście i jego okolicy, opisy zabytków i ciekawych miejsc rekreacyjnych, wątki historyczne oraz liczne fotografie, w tym aktualne widoki panoramiczne wykonane z drona.

Jest to już szósta, zaktualizowana i wydana przez oficynę ATUT wersja miejskiego przewodnika. Jego autorami są śp. Tadeusz Gumiński (Honorowy Obywatel Legnicy, popularyzator jej historii, założyciel lokalnego TPN i były dyrektor Muzeum Miedzi) oraz Edward Wiśniewski (przewodnik z ramienia Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego).

„Zapraszamy do Legnicy Anno Domino 2019, do europejskiego miasta średniej wielkości, gdzie odrestaurowane zabytki sąsiadują z nowoczesną architekturą, gdzie sprawy lokalnej społeczności przeplatały się z wydarzeniami ważnym dla całej Europy” - zachęcają we wstępie do zapoznania się z Legnicą wydawcy publikacji.

Choć przewodnik adresowany jest z reguły dla turystów, to zawarte w nim opisy najważniejszych miejsc krajoznawczych, zabytków, punktów rekreacyjnych mogą być interesującą lekturą także dla legniczan.

W książce znajdziemy propozycje tras jedno lub kilkudniowych po mieście oraz wypadów np. rowerowych po okolicach Legnicy (do około 50 km). Tekst wzbogacają fotografie zawierające zarówno interesujące detale kompleksów zabytkowych, jak i najnowsze ujęcia ternu z lotu ptaka, które zostały wykonane dronem na zlecenie urzędu miasta.

Publikacja posiada także przybliżające historię Legnicy od "kultury łużyckiej" do dziś kalendarium. Ten dział jednak kuleje m. in. ze względu na uproszczenia połączane z wybiórczą, niespójną i nieobiektywną narracją historyczną, która w konsekwencji może stworzyć u czytelnika nieco zniekształcony obraz lokalnych dziejów.

Przewodnik „Legnica i okolice” jest dostępny w sprzedaży online oraz w sklepach stacjonarnych jak np. Empik. Koszt książki to około 30 zł.

Ukazał się nowy ilustrowany przewodnik po Legnicy i okolicy komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama