:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
powietrze Dobre

Ukraińskie klimaty kulturalne zdominują legnicki rynek

Muzyka Koncerty, Ukraińskie klimaty kulturalne zdominują legnicki rynek - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 02/09/2019 11:52
WRZ 08
Legnica godz: 16:00

W niedzielę (8 września) Związek Ukraińców w Polsce zaprasza na zabawę w ukraińskich klimatach na legnickim rynku. Na scenie usłyszymy m. in. popularne formacje rockowo-folkowe jak Nadija i Horpyna, zespoły ludowe oraz młodzież z legnickiego „Ukraińca” (ZSO 4). Wstęp wolny.

Jest to już 14. edycja imprezy pt. „Ukraińskie Klimaty”, którą przygotowuje legnickie koło i oddział Związku Ukraińców w Polsce. Wydarzenie ma celu prezentacje kultury mniejszości ukraińskiej oraz pełni misje integracyjną.

Gwoździem programu będzie koncert wyjątkowo energicznej i skocznej Nadiji, która sukcesywnie podbija serca także polskich słuchaczy. Przeboje formacji grały takie stacje jak m.in. Radio Zet, Radio Szczecin, Radio Zachód, Radio Zielona Góra, Radio Wawa, a piosenka „Jak Sobi Zaśpiwam” z drugiej płyty zespołu „KulturaL” zdobyła i przez kilka tygodni utrzymywała szczyty list radia Plus.

Muzyka którą gramy, to mieszanka stylów muzycznych takich jak rock - folk–– ska oraz reggae. Nasze utwory łączą tradycję wielu kultur słowiańskich i mniejszości etnicznych, które każdy z nas reprezentuje. Teksty piosenek pisane są w języku łemkowskim, ukraińskim oraz polskim. Potrzeba tworzenia muzyki z domieszką folku wypływa z naszych korzeni, oraz przywiązania do tradycji. Mieszanka naszych gustów muzycznych tworzy jedną energetyczną całość – mówią o swojej twórczości muzycy Nadiji.

Natomiast Horpyna to jeden z czołowych przedstawicieli ukraińskiej sceny muzycznej w Polsce. Zespół grający od 1999 roku przeszedł muzyczną metamorfozę folku, przez utwory grane w stylistyce rocka, do tworzenia własnych utworów o folkowo-rockowym brzmieniu.

Na koncercie usłyszymy także Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Łastiwoczka z Przemkowa oraz zespoły z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4.

Impreza rozpocznie się o godz. 16.00 na scenie rozbitej na legnickim rynku w pobliżu katedry (8 września).

 

Ukraińskie klimaty kulturalne zdominują legnicki rynek komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama