:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 2°C
powietrze Umiarkowane

Ursus trafi do... Ursusa! A na konto WOŚP wpłynie ponad 30 tys zł.

Wydarzenia, Ursus trafi Ursusa! konto WOŚP wpłynie ponad - zdjęcie, fotografia
Redakcja 25/01/2017 10:41

Ciągnik Ursus C - 335, wystawiony na legnickiej aukcji Allegro na rzecz WOŚP, został sprzedany! 

Za 30 tys 400 zł wylicytowała go firma... Ursus S.A.

- Przeczytaliśmy w internecie historię tego ciągnika. Wzruszył nas fakt, że przekazał go na rzecz Orkiestry ojciec dziecka uratowanego dzięki sprzętowi od WOŚP. Staramy się wspierać ważne i potrzebne inicjatywy, w dodatku chętnie kupujemy ciekawe egzemplarze naszych ciągników, więc postanowiliśmy wziąć udział w aukcji - mówi Mariusz Lewandowski, rzecznik prasowy spółki Ursus S.A. Z Lublina.

Traktor podarował WOŚP Michał Biały, legnicki przedsiębiorca, właściciel portalu toptraktor.pl. Jego synek, gdy miał 9 miesięcy, ściągnął na siebie garnek z wrzątkiem. Doznał bardzo rozległych poparzeń. 

- Przeżył dzięki bardzo mądrym lekarzom z Legnicy i Wrocławia, których dłużnikiem będę do końca życia. I dzięki sprzętowi medycznemu od WOŚP. W szpitalu niemal każdy sprzęt miał naklejkę Orkiestry - powiedział nam Michał Biały.

Dziś jego synek ma 4 lata i jest zdrowym, radosnym dzieckiem. A jego tato, chcąc odwdzięczyć się za życie syna, podarował WOŚP zadbany ciągnik Ursus C-335, eksportową wersję z 1980 r. Ciągnik trafił na aukcję Allegro. Firma Ursus przebiła licytację tuż przed jej zakończeniem. - Nie mogłem w to uwierzyć! Nawet przez myśl mi nie przeszło, że Ursus zainteresuje się aukcją. Stawiałem raczej na rolników pasjonatów. Jestem pod ogromnym wrażeniem i jestem bardzo, bardzo szczęśliwy, że fundację WOŚP zasili taka duża kwota - cieszy się Michał Biały.

W najbliższych dniach ciągnik zostanie przetransportowany z Legnicy do Lublina. 600 kilometrową trasę pokona na lawecie. - Choć muszę przyznać, że chętnie wypróbowalibyśmy możliwości ciągnika w trasie. Jednak obecne warunki atmosferyczne to wykluczają - uśmiecha się Mariusz Lewandowski z Ursusa. - Traktor stanie w hali wystawowej naszej firmy. Będziemy go też prezentować na różnych targach czy ekspozycjach. Bardzo się cieszymy, że udało nam się wesprzeć dzieci i seniorów, dla których zagrała w tym roku WOŚP, a jednocześnie zyskaliśmy nietuzinkowy egzemplarz ciągnika - dodaje Lewandowski.

To nie pierwszy raz, kiedy firma Ursus wspiera w ten sposób potrzebujących. W ich hali wystawowej "nasz" ciągnik stanie obok milionowego egzemplarza Ursusa, wyprodukowanego na rzecz niedowidzących dzieci z Lasek.

Legnickie Centrum Kultury przypomina, że na Allegro wciąż trwają aukcje na rzecz WOŚP. Wśród ciekawostek jest np. lekcja gry na gitarze z Markiem Spiderem Pająkiem, książka Beaty Tadli z autografem, kostium teatralny ze spektaklu "Modjeska", voucher do legnickiej składnicy szyfrów czy przeuroczy kot Dariusz, wydziergany na szydełku. Oraz wiele, wiele innych atrakcji. Każde kliknięcie to kolejne wsparcie WOŚP, czyli dar dla ratowania życia i zdrowia naszych dzieci oraz seniorów. źródło LCK

Ursus trafi do... Ursusa! A na konto WOŚP wpłynie ponad 30 tys zł. komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama