:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 9°C
powietrze Umiarkowane

Uwaga! We wtorek rusza rekrutacja do miejskich przedszkoli

Edukacja, Uwaga! wtorek rusza rekrutacja miejskich przedszkoli - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 09/03/2019 06:00

W Legnicy rekrutacja do przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok 2019/2020 potrwa od 12 marca do 2 kwietnia w formie elektronicznej. Ogłoszenie wyników – 26 kwietnia. Jeśli dzieci mają kontynuować pobyt w placówce przez kolejny rok szkolny, rodzice od 5 do 11 marca składają w tej sprawie deklarację – informuje urząd miasta.

Legniczanie mogą przez internet dokonać wyboru placówki i wypełnić Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, prowadzonego przez miasto.

W Legnicy działa 17 przedszkoli publicznych i oddziały przedszkolne w czterech szkołach podstawowych. Można wybrać maksymalnie trzy placówki – w porządku od najbardziej do najmniej preferowanej. Osoby, które nie mają dostępu do internetu, mogą zapisać swoje dziecko osobiście w najbardziej preferowanym przedszkolu lub szkole podstawowej, w której funkcjonuje oddział przedszkolny.

Na pierwszym etapie naboru będą stosowane kryteria ustawowe, tj. wielodzietność rodziny kandydata, jego niepełnosprawność, niepełnosprawność jednego lub obojga rodziców, a także rodzeństwa kandydata, samotne wychowywanie dziecka czy objęcie kandydata pieczą zastępczą.

W drugim etapie postępowania rekrutacyjnego dzieci przyjmowane są na podstawie sześciu kryteriów określonych w uchwale rady miejskiej. Najwyżej punktowane jest kryterium nr 1, gdy obydwoje rodzice są pracujący albo studiujący w trybie dziennym. Za spełnienie tego kryterium można uzyskać 32 punkty. Drugim kryterium wysoko punktowanym (16 pkt.) jest wskazanie Legnicy jako miejsca zamieszkania w rocznym zeznaniu podatkowym od osób fizycznych przez oboje rodziców lub rodzica samotnie wychowującego dziecko.

Szczegółowe informacje, dotyczące elektronicznego naboru do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, znaleźć można na stronie portal.legnica.eu w zakładce „Dla mieszkańca” – Edukacja – Rekrutacja oraz na stronach internetowych poszczególnych placówek.

Z danych demograficznych wynika, że opieką przedszkolną od września 2019 r. objętych może zostać 3410 dzieci urodzonych w latach 2013-2016. Warto przy tym przypomnieć, że w ostatnich latach wskaźnik objęcia wychowaniem przedszkolnym w naszym mieście kształtuje się na bardzo wysokim poziomie, a w bieżącym roku szkolnym wynosi 101,1 proc.

Źródło: UM Legnica

Uwaga! We wtorek rusza rekrutacja do miejskich przedszkoli komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama