:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
powietrze Umiarkowane

W centrum Legnicy głośno przeciw homofobii i faszyzmowi [ZDJĘCIA]

Wydarzenia, centrum Legnicy głośno przeciw homofobii faszyzmowi [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 31/07/2019 19:38

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w środowej pikiecie zorganizowanej przez Komitet Obrony Demokracji pod hasłem „Solidarni z Białymstokiem”. Nie licząc drobnych incydentów, przebiegła ona bez zakłóceń. Policja, która dyskretnie przyglądała się zgromadzeniu, na szczęście tym razem pracy nie miała.

Legnica dołączyła do miast, w których publicznie wykrzyczano sprzeciw wobec przemocy i nienawiści na tle homofobii, tym samym solidaryzując się z ofiarami bandytów, którzy zaatakowali uczestników Marszu Równości w Białymstoku.

- Czas powiedzieć sobie to otwarcie. Polsce zagraża faszyzm. Jest to o tyle niepokojące, że przy wsparciu Kościoła katolickiego. Mam nadzieję, że tragiczne wydarzenia z Białegostoku, będą impulsem do wielkiego sprzeciwu wobec faszyzacji naszego kraju – powiedziała nam Marta Lempart, wrocławska działaczka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, która była gościem legnickiej pikiety.

O faszyzacji kraju mówił również lider legnickiego KOD-u Jacek Głomb.

- Zawsze mieliśmy w Polsce bandytów i kiboli ale wcześniej nie cieszyli się oni przyzwoleniem władzy. Oni poczuli wiatr w plecy i coraz śmielej wychodzą na ulice i atakują ludzi. To zmierza w złym kierunku. Boję się, że niebawem w naszym kraju poleje się krew.

Zapis LIVE z pikiety TUTAJ.

 

 

W centrum Legnicy głośno przeciw homofobii i faszyzmowi [ZDJĘCIA] komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-07-31 19:54:45

    "Ludzie ludzią zgotowali ten los" Z. Nałkowska. Nie zapominajcie do czego doprowadza nienawiść, w kraju który tak bardzo przez nią wycierpiał. Polacy szczególnie powinni wzajemnie się szanować nie zależnie od poglądów czy upodobań. Przykro się patrzy np. Na to co działo się w Białymstoku...

  • gość 2019-07-31 20:07:03

    O, ci sami statyści co ostatnio na innym wiecu. ^^

  • gość 2019-07-31 21:16:18

    Ale kłamiecie. Zabrakło paluszków do liczenia? Tam było 22 osoby. Przejdźcie jakiś kurs manipulacji bo robicie to tak nieudolnie, że aż mi was żal.

  • Darek - niezalogowany 2019-07-31 21:33:54

    o cyrk przyjechał :)

  • Gość - niezalogowany 2019-07-31 21:51:52

    Najlepsi to ludzie na fb którzy piszą komentarze kilkukrotnie pod filmem hahaha, piszecie że oni powinni się leczyć i iść do psychiatry serio? Po waszych wpisach mam inne zdaniexD idziecie posiedzieć w parku, pobiegać i tam się wyładujcie, Facebook to nie miejsce do pisania takich śmieci. Podpisujecie się swoim imieniem i nazwiskiem na portalu społecznościowym.. mimo wszystko mi by było wstyd... serio dla niektórych ban na Facebook innej opcji nie widzę, brak kultury w mediach społecznościowych i brak w realu. Nie pozdrawiam!

  • gość 2019-07-31 22:08:48

    same stare babska , na UB ckich emeryturach , którym się nudzi

  • Urszula De - niezalogowany 2019-07-31 22:15:34

    Taka sama manipulacja faktami jak wszędzie.
    Urocze,że robicie we własne gniazdo.
    Był tam jakiś gej? Lesbijka? Czy tylko złaknieni zaistnienia medialnego idioci?

  • Gość - niezalogowany 2019-08-01 08:25:54

    Policja powinna to dzi.....wo dogonić A nie ochraniacz z moich podatków sady skazywać na przymusowe leczenie aż do skutku lub odosobnienie .Piszcie co chcecie ale to jest zboczenie niczym nie różniące się od pedofilli

  • gość 2019-08-01 08:56:06

    śmieszna żenująca grupka nierobów wrzeszczących przy każdej okazji. jak widać w Legnicy leją na jakieś tam lgbte

  • Gość - niezalogowany 2019-08-01 09:44:50

    Ludzie zastanówcie się co piszecie. Może dla niektórych nie zrozumiałe są związki jednopłciowe, ale rozumując, ze pedofil to inaczej gej pokazuje tylko jak upośledzeni umyslowo jesteście. Widząc komentarze, ze pedofilia to jest to samo co „pedalstwo” ukazuje nas, Polaków w takim świetle jakbyśmy jeszcze nie wiedzieli co to jest stosunek między dwoma osobami, a na narządy rozrodcze męskie mówilibyśmy PTASZEK....

  • gość 2019-08-01 12:40:57

    Cieszę się z tej pikiety, która pokazała jak jest was niewielu. Nie pomogły siły ściągnięte z Lubina i Wrocławia. Można było naliczyć w porywach 20 osób. Legniczanie to mądrzy ludzie i w tak głupim proteście nie biorą udziału.
    Ps. czemu nie protestujecie za czymś potrzebnym? Np. przeciw braku miejsc parkinowych, słabej opiece zdrowotnej, braku ścieżek rowerowych?

  • gość 2019-08-01 13:37:46

    Było 50 lub 60 osób

  • Gość - niezalogowany 2019-08-01 19:22:56

    Nie chodził i mi że ludzie nie rozruzniaja czy to pe..o le..a czy pedof.l chodzi o to że to jest chorobą którą czy leczyć ewentualnie odizolowac od społeczeństwa

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie