:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 9°C
powietrze Umiarkowane

W czasie upałów trzeba zwracać uwagę na dzieci, osoby starsze i zwierzęta

Komunikaty Policji, czasie upałów trzeba zwracać uwagę dzieci osoby starsze zwierzęta - zdjęcie, fotografia
DAMI TV 11/06/2019 10:15

Wysokie temperatury to czas, w którym powinniśmy zachować więcej zdrowego rozsądku. Legniccy policjanci przestrzegają przede wszystkim przed tym, aby nie pozostawiać nawet na chwilę w samochodach dzieci i zwierząt.

Policjanci w związku z upałami wystosowali apel do mieszkańców Legnicy.

- Nawet jeśli wydaje nam się, że załatwienie sprawy zajmie nam chwilę, w tym czasie w samochodzie temperatura może osiągnąć nawet kilkadziesiąt stopnie więcej niż na zewnątrz. Brak wyobraźni może w takim przypadku doprowadzić do tragedii – informuje mł. asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Policjanci uczulają także na los naszych czworonożnych przyjaciół  w takich sytuacjach.

- Pozostawienie psa w samochodzie w takim przypadku to znęcanie się nad zwierzęciem. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności – dodaje Ekiert.

Poza tym w czasie upałów osoby starsze i dzieci nie powinny zbyt długo przebywać na słońcu. Każdy powinien wypić minimum 3 litry płynów dziennie, aby się nie odwodnić. Warto założyć także jakieś nakrycie głowy. Jeśli zauważymy pozostawione w samochodzie osoby lub zwierzęta to może być zagrożenie dla ich życia. Wtedy należy niezwłocznie dzwonić na numer alarmowy 112.

W czasie upałów trzeba zwracać uwagę na dzieci, osoby starsze i zwierzęta komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama