:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 7°C
powietrze Dobre

W Legnicy posadzono dęby dla pomordowanych policjantów II RP

Komunikaty Policji, Legnicy posadzono dęby pomordowanych policjantów - zdjęcie, fotografia
Mateusz Bensz 18/06/2019 15:07

Na terenie Parku Bielańskiego posadzono „Dęby Pamięci” z okazji 100. rocznicy powstania policji. Drzewa  stanęły w ramach programu „Katyń...Ocalić od zapomnienia”. Akcja została zorganizowana przez Komendę Miejską Policji w Legnicy, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 roku oraz VII LO.

W ramach uroczystości poświęcono i posadzono sześć dębów pamięci, ku czci pomordowanych policjantów II Rzeczpospolitej Polskiej – asp. Michała Bukowskiego, post Mariana Guły, post. Jana Jańczaka, asp. Jana Kraszewskiego, asp. Tomasza Lupy i post. Józefa Zabłockiego.

- Każde z drzew ma imienną tablicę upamiętniającą policjanta. W korzeniach znajdzie się ziemia z miejsc ich kaźni – mówił podczas akademii komendant wojewódzki policji nadinsp. Tomasz Trawiński.

Wcześniej odbyła się msza św. w intencji ofiar Zbrodni Katyńskiej, bestialsko zamordowanych jednym strzałem w tył głowy w Kalininie, Bykowni oraz w więzieniu Brygitki we Lwowie. W akcji wzięły udział także rodziny pomordowanych policjantów II RP i samorządowcy.

Dodatkowo odczytano życiorysy sześciu zamordowanych policjantów i odbyło się  widowisko historyczno-patriotyczne pt. „Pamięć i Tożsamość” przygotowane przez uczniów V Gimnazjum w Legnicy oraz chór Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy.

W Legnicy posadzono dęby dla pomordowanych policjantów II RP komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-06-18 17:47:37

    Jeszcze powinno się posadzić dęby za pomordowanych przez milicję i policję RP.

  • gość 2019-06-18 18:59:46

    Bardzo miła incjatywa

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama