:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 5°C
powietrze Dobre

W niedzielę spacer historyczny śladami barokowych obiektów

Muzeum Miedzi, niedzielę spacer historyczny śladami barokowych obiektów - zdjęcie, fotografia
Marzena Machniak 12/09/2019 08:13

Muzeum Miedzi w Legnicy zaprasza na piątą edycję projektu „Spacery historyczne”. Tym razem uczestnicy będą mogli poznać tajemnice obiektów barokowych w Legnicy. 15 września w niedzielę o przeszłości budynków i monumentów opowie kierownik działu sztuki legnickiego muzeum. Początek o godz. 14.00.

W poprzednich edycjach można było się sporo dowiedzieć o legnickim cmentarzu, historycznych postaciach związanych z Zamkiem Piastowskim czy też zegarach, których w Legnicy na przełomie lat było dziesiątki. Tym razem Łucja Wojtasik - Seredyszyn, kierownik działu sztuki w Muzeum Miedzi w Legnicy poprowadzi uczestników wydarzenia śladami barokowych budowli i obiektów.  

-  Nie ma drugiej takiej osoby w naszym muzeum, jak pani Łucja, która tak pięknie potrafi opowiadać  o naszym mieście patrząc oczami historyka sztuki. I o tym właśnie będzie ten spacer. Poznamy perły barokowej zabudowy naszego miasta, a barok z języka portugalskiego to perła. Startujemy spod  Fontanny Panny Wodnej w Rynku - mówi Katarzyna Kotlińska, Muzeum Miedzi w Legnicy. 

Spacery historyczne organizowane są przy współpracy muzeum i Urzędu Miasta w  Legnicy. 

W niedzielę spacer historyczny śladami barokowych obiektów komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama