:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 11°C
powietrze Dobre

W niedzielę telewizyjna Jedynka wyemituje program o Legnicy

Wydarzenia, niedzielę telewizyjna Jedynka wyemituje program Legnicy - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 14/08/2019 08:49

W niedzielny poranek (18 sierpnia) o godz. 8.30 TVP 1 wyemituje kolejny odcinek programu „Zakochaj się w Polsce". Poświęcony będzie on turystycznym atrakcjom naszego miasta. Będzie można go obejrzeć również na stronie internetowej publicznej telewizji.

„Zakochaj się w Polsce” to program podróżniczy, w którym Tomasz Bednarek prezentuje intersujące miejsca w wielu zakątkach naszego kraju. Autor ukazuje w swoim programie nie tylko najsłynniejsze atrakcje turystyczne, lecz także te bardziej skryte, choć także ciekawe miejsca, które są warte odwiedzenia.

Prowadzący do programu zaprasza również licznych gości m. in. przewodników, historyków, architektów, kustoszy czy rekonstruktorów.

Zdjęcia do programu o naszym mieście zostały zrobione na początku października ubiegłego roku. Długość odcinka wynosi ok. 30 minut.

- Legnica to jedno z najstarszych miast w Polsce. Jej symbol - Zamek Piastowski - należy do pierwszych murowanych warowni na ziemiach polskich. Rozwojowi miejscowości w średniowieczu sprzyjało położenie na skrzyżowaniu europejskich szlaków handlowych. Reliktem przeszłości jest rynek, choć zachowany jedynie połowicznie. Na uwagę zasługują Kramy Śledziowe - kamieniczki z początku XVI wieku czy Stary Ratusz, w którym dziś mieści się Teatr im. Heleny Modrzejewskiej. W Legnicy działa jedyne w kraju Muzeum Miedzi – w taki sposób legnicki odcinek promują jego twórcy.

Reklama

W niedzielę telewizyjna Jedynka wyemituje program o Legnicy komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-08-14 23:02:00

    Nie rozumem ostatniego zdania artykułu. Właściwie to nie zdanie.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama