:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 6°C
powietrze Umiarkowane

W oświacie jest ciężko, ale prezydent Legnicy dodaje nauczycielom skrzydeł

Wydarzenia, oświacie ciężko prezydent Legnicy dodaje nauczycielom skrzydeł - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 17/10/2019 13:07

W czwartek w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej miały miejsce miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Prezydent Tadeusz Krzakowski wygłosił do nauczyli kilka zdań, które mogą w upokorzonym środowisku wzbudzić żywe emocje. Gospodarz miasta mówił m.in. o rekordowych podwyżkach, w sytuacji gdy właśnie obniżone zostały pensje wychowawców w przedszkolach, a większość nauczycieli zostało w czerwcu bez wypłat.

Jak co roku prezydent Tadeusz Krzakowski oficjalnie podziękował wszystkim pedagogom za ciężką pracę oraz wręczył nagrody kilkudziesięciu wyróżnionym nauczycielom.

- Grono nauczycielskie to środowisko, z którego się wywodzę, o którym pamiętam. Chciałem dziś podziękować za wasz wysiłek, zaangażowanie i troskę o naszą oświatę miejską, wychowanie i edukacje młodych obywateli, a także zrozumienie istniejących problemów budżetowych - mówił prezydent.

- Należy pamiętać, że wynagrodzenie nauczycieli jest dotowane z subwencji oświatowej, a przedszkola należą do zadań własnych gminy. To jednak nie przeszkadza nam zabezpieczyć odpowiednich środków i zagwarantować wszystkim podwyżek na tym samym poziomie. W tym roku wpłaciliśmy rekordowe w historii miasta podwyżki w kwocie 15 mln zł - chwalił się prezydent, przy okazji apelując do związków zawodowych o pomoc w naciskach na rząd ws. wyższych subwencji.  

Inaczej sprawę solidarności z nauczycielami widzi większość środowiska, które w tym roku przez udział w strajku zostało pozbawione swoich wypłat. Wówczas prezydent Krzakowski pozostawił nauczycieli samych z problemem i nie zrekompensował im, choćby częściowo, utraconych pieniędzy, w przeciwieństwie do włodarzy wielu polskich miast. Mimo że na manifestacji w rynku zapewniał, że jest z nimi i życzył powodzenia słowami: "trzymajcie się!".

Ale są także inne opinie w środowisku nauczycielskim. Dyrektor I Licemum Ogólnokształcącego Halina Tamioła wykorzystała czwartkową uroczystość, by publicznie pochwalić prezydenta.

- W tym trudnym roku dla polskiej oświaty dodał nam pan skrzydeł, które pomagają nam w dalszej pracy - powiedziała na zakończenie dorocznej akademii.

W oświacie jest ciężko, ale prezydent Legnicy dodaje nauczycielom skrzydeł komentarze opinie

 • gość 2019-10-18 00:10:07

  Co dziwić się gadkom Krzakowskiego, który niewiele pamięta z tego co nie zrobił dla nauczycieli.

 • gość 2019-10-18 14:06:43

  A nauczyciele przedszkolni ?
  https://tulegnica.pl/artykul/-prezydent-obnizyl/825570

 • belfer - niezalogowany 2019-10-18 21:20:16

  Wstyd mi za panią Tamiołę. Podleganie pod pana prezydenta nie upoważnia że tak to nazwę do publicznego uprawiania politycznego 'rimingu'. Ani się pani nie obejrzy, jak zabraknie na kolejne doniczki i prezydent np. połączy pani placówkę z II albo V LO i zwolni połowę kadry.

 • gość 2019-10-19 21:32:22

  Kasy prezydent nie dołoży, bo nie ma. Może dać co najwyżej długi do zapłacenia. Tego też nie zrobi, bo musiałby ujawnić przerażającą skalę miejskiego długu. A skrzydeł może i owszem dodać. Co prawda na dodanych skrzydłach tylko Tamioła wyleciała ponad niski poziom pozostałych. Jest to jednak dobry przykład, bo dzięki zapładniającej myśli prezydenta można puścić wodze fantazji. Kto następny zrobi użytek z prezydenckich skrzydeł?

 • gość 2019-10-20 00:35:03

  Nigdy nie jest tak ciężko, by nie mogło być ciężej.

 • gość 2019-10-20 20:05:11

  Pani Tamioła dostała skrzydła od Krzakowskiego i odleciała. Test skrzydeł wypadł pozytywnie.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama