:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 6°C
powietrze Umiarkowane

W piątek i sobotę Zuza Motorniuk zaśpiewa hity w Art Cafe Modjeska

Teatr Modrzejewskiej 30/09/2019 13:08
PAŹ 04
Teatr Modrzejewskiej w Legnicy, Art Cafe Modjeska godz: 19:00

Okazja dla miłośników aktorskiej interpretacji piosenki i wieczorów łączących teatr z rozrywką w swobodnej atmosferze kawiarni. Autorski recital Zuzy Motorniuk „Ta piosenka brzmi znajomo” to spektakl muzyczny z pogranicza piwnicy jazzowej i kabaretu. Całość jest sentymentalną podróżą do wnętrza grającej szafy ze światowymi przebojami, które zostały odkurzone i przenicowane zarówno w warstwie muzycznej, jak i słownej. Tylko dwa razy w piątek i sobotę 4 i 5 października o godz. 19.00.

W programie hity takich wykonawców jak: Whitney Houston, Stevie Wonder, Black, George Michael, Rihanna, Bonnie Tyler, Frankie Valli czy Dr Alban. W przekładach śpiewającej aktorki, która - czasami bardzo swobodnie - inspirowała się oryginalnymi tekstami oraz w nowych aranżacjach Łukasza Matuszyka wielkie przeboje z końca ubiegłego wieku brzmią bardzo zaskakująco.

Całość jest na przemian liryczna i drapieżna, rozpaczliwa i buntownicza, z rezygnacją, ale także z nadzieją i miłością. Na przemian w stylu Gaby Kulki, Katarzyny Groniec, Björk lub Kate Bush.

- Publiczność będzie świadkiem zabawnego „eksperymentu lingwistyczno-muzycznego przeprowadzonego na żywej tkance, czyli publiczności, ale też zabawy dźwiękiem, co kołacze się w pamięci, ale tak, że… po pięciu nutkach odgadnąć nie ma szans!” – zapewnia Zuza Motorniuk.

Będzie nie tylko przebojowo, ale i tanecznie, gdy usłyszycie niemal oryginalną muzycznie wersję „Felicitá”, piosenkę, którą włoski duet Romina Power i Al Bano wygrał w 1982 roku Festiwal Eurowizji. W wersji legnickiej aktorki przerobioną zabawnie na „Szczęście mi da”. Recital to nie tylko piosenki, ale także zestaw kilkunastu aktorskich etiud. Artystka bawi się kolejnymi rolami, zmienia nastroje i co rusz zaskakuje, nie pozwalając na chwilę nudy.

Zabawa w „skąd ja to znam?” jest przednia. Ułatwieniem dla publiczności będą nie tylko brzmienia, ale i rysunki jej koleżanki ze sceny Gabrieli Fabian, które wyświetlane są przy kolejnych piosenkach. Aktorce na scenie towarzyszyć będzie zespół muzyczny: Marta Sochal-Matuszyk (skrzypce), Andrzej Janiga (pianino) oraz Marcin Spera (kontrabas, gitara basowa).

„Ta piosenka brzmi znajomo” w Art Cafe Modjeska w piątek i sobotę 4 i 5 października o godz. 19.00. Bilet 30 zł. Rezerwacja tel. 76 72 33 505 lub bilety@teatr.legnica.pl. Bilet można kupić także w internecie https://teatrlegnica.interticket.pl

Grzegorz Żurawiński

Reklama

W piątek i sobotę Zuza Motorniuk zaśpiewa hity w Art Cafe Modjeska komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama