:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 5°C
powietrze Dobre

W piątek uroczysty koncert wieńczący 70-lecie legnickiego Madrygału

Muzyka Koncerty, piątek uroczysty koncert wieńczący lecie legnickiego Madrygału - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 24/10/2019 08:40
PAŹ 25
godz: 19:30

25 października o godz. 19.30 Chór Madrygał Legnickiego Centrum Kultury zaprasza do Katedry Piotra i Pawła na koncert wieńczący obchody swojego 70-lecia scenicznego. Wstęp wolny.

Jubileuszowy występ Madrygału pod kierownictwem Dariusza Rzoncy wzbogaci akompaniament Legnickiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Benedykta Ksiądzyny. W programie koncertu znajdują się m. in. „Msza koronacyjna” Mozarta, „C- Dur KV 317” Maklakiewicza, "Ofiarowanie" z Mszy Góralskiej czy "Ave Maria" Cacciniego.

Chór Madrygał założył w 1949 r. Henryk Karliński, patron LCK. W swojej historii chór grywał zarówno w kraju, jak i poza jego granicami  m .in. w Francji, Niemczech, Czechach, Bułgarii, Włoszech,  Węgrzech czy Watykanie.

Chór uczestniczył w oprawie mszy św. celebrowanej w Legnicy przez papieża Jana Pawła II czy wielokrotnie prezentował się na „Legnica Cantat”. W tym roku Madrygał odebrał z nadania rady miejskiej prestiżowe odznaczanie „Zasłużony dla Legnicy”.

Piątkowy koncert stanowi zwieńczenie jubileuszowego roku działalności zespołu.

Fot. Mariusz Witkowski 

W piątek uroczysty koncert wieńczący 70-lecie legnickiego Madrygału komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama