:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
powietrze Złe

W poniedziałek egzaminy rozpoczynają ósmoklasiści

Wydarzenia, poniedziałek egzaminy rozpoczynają ósmoklasiści - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 13/04/2019 07:00

W tym roku po raz pierwszy odbędzie się egzamin ósmoklasisty. W Legnicy przystąpi do niego 921 uczniów - 838 uczniów publicznych szkół podstawowych oraz 83 niepublicznych.

Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej i obejmuje następujące przedmioty: język polski, matematykę, język obcy nowożytny. W roku szkolnym 2018/2019 egzamin odbędzie się w następujących dniach: 15 kwietnia (język polski - 120 minut), 16 kwietnia (matematyka – 100 minut, 17 kwietnia (język obcy - 90 minut).

Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać. Wyniki, które będą kluczowe przy rekrutacji do szkoły średniej, uczniowie poznają 14 czerwca, a zaświadczenia odbiorą tydzień później - 21 czerwca.

Mimo trwającego od tygodnia strajku nauczycieli, egzaminy ósmoklasistów w Legnicy odbędą się. Podobnie, jak egzaminy gimnazjalne, które zakończyły się w piątek. Do pracy przy nich ponownie zaangażują się katecheci, pracownicy domów kultury, urzędnicy, nauczyciele ze szkół niepublicznych a także nauczyciele, którzy nie przystąpili do strajku.

Fot. pixabay.com

W poniedziałek egzaminy rozpoczynają ósmoklasiści komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama