:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 10°C
powietrze Dobre

W sobotę ostatni rockowy koncert z cyklu "freestage"

Redakcja 22/04/2019 07:30
KWI 27
godz: 19:30

W ostatnią sobotę kwietnia Legnickie Centrum kultury w rockowo-metalowym klimacie zamyka sezon koncertów "freestage". Na "wolnej scenie" usłyszymy łącznie trzy formacje: Lilla Veneda (blackened death metal - Wrocław), ErrorCode (old school thrash metal - Bolesławiec) i legnicki Royal Beggars (hard rock / heavy metal). Na kolejne koncerty z cyklu "freestage" będzie trzeba poczekać do jesieni.

Royal Beggars 

Legnicki "Królewski Bigos" powstał na bazie składników z nieistniejącej już formacji The Negative One, a dokładnie z inicjatywy perkusisty Piotrka Gorczyckiego i gitarzysty Szymona Cichockiego. Muzycy mają na swoim koncie kilkanaście koncertów, nie tylko w Legnicy. Pod starym szyldem zespół wygrał w 2016 roku przegląd muzyczny PWSZ, oraz uplasował się na trzecim miejscu podczas Sound War, czyli legnickiej "muzycznej bitwie" organizowanej przez  LAiKa w 2017 r. Obecnie skład Royal Beggars uzupełniają basista Krzysztof Rubaj i utalentowana młoda wokalistka Monika Workun. Jak zaznaczają artyści, wraz ze zmianą szyldu i modernizacją składu, zespół zyskał nową energię i brzmienia. Z mocniejszego wcześniejszej stylu bliskiemu heavy metalowi z growlowym głosem, nowy materiał ewoluował w bardziej spokojny i melodyjny hard rock z wyrazistym kobiecym wokalem. 

Lilla Veneda

Lilla Veneda jest najbardziej doświadczonym zespołem sobotniego wieczoru. Początki grupy sięgają 2008 r. a jego historia toczyła się różnie. Zespół kilkukrotnie zmieniał skład, grywał sporadycznie, oraz wydał nakładem własnym płytę demo "Black Aeon" (2010) oraz pełny krążek "Diagnosis" (2012).

Przełom nastąpił w maju 2017 roku, kiedy formacja Lilla Veneda rozpoczęła proces rejestracji najnowszych utworów w Impressive-Art Studio (Outre Devilish Impressions) pod czujnym okiem i uchem Przemysława Nowaka. W efekcie album ukazał się 29 czerwca 2018 r. pod skrzydłami wytwórni Via Nocturna. Następnie jesienią zespół wypuścił pierwszy profesjonalny klip z udziałem znanych polskich aktorów (Edward Linde-Lubaszenko, Paulina Holtz, Bartosz Porczyk), oraz wspierał koncertowo Percival Schuttenbach na sześciu koncertach trasy "Druga Tura, Tura". Latem 2019 roku Lilla Veneda wystąpi na festiwalach: "Castle Party" oraz "Uwolnić Muzykę" z Vader i Rotting Christ jako headlinerami.

 ErrorCode

Zespół powstał w 2014 r. z inicjatywy czterech muzyków z różnych "piwniczych" składów.

-Postanowiliśmy coś razem zrobić - hałas muzyczny wydawał się odpowiednim zajęciem, skoro już każdy z nas ma we krwi ogień. Gramy muzykę określaną mianem "metal" - nie wysławiamy diabła, nie mordujemy kotów, gramy techniczny "thrash metal" - bębny i bas tworzą potężny rytmiczny podkład dla monolitu ciężkich, a zarazem melodyjnych riffów. Mocny i czysty wokal wspierany chórkami śpiewa o tym, co nas otacza, porusza kwestie życia i śmierci oraz tematy wojenne - wyjawiają muzycy.

Zespół zagrał sporo koncertów w kraju i posiada na swoim koncie promocyjne demo ErrorCode "2016" zawierające cztery utwory w języku angielskim.

27 kwietnia, godz. 19:30, klub Spiżarnia (Chojnowska 1). Bilety w cenie 10 zł (przedsprzedaż) można nabyć w:

Legnica:

Galeria "Satyrykon" (Rynek 36; 501-504-115)

Klub "Spiżarnia" (ul. Piastowska 1, 531 048 333)

Klub "4pokoje" (ul. Młynarska 7, 793 636 332)

Sklep Muzyczny "Rock & More", (ul. Górnicza 6, tel. 76 850 38 30)

Sklep Muzyczny "Piano-Forte" (ul. Pocztowa 5a; 76 722-22-60)

Lubin:

Sklep Muzyczny "Piano-Forte" (ul. Mieszka I 3; 76 844-13-14)

oraz w cenie 15 zł przed wejściem na koncert.

W sobotę ostatni rockowy koncert z cyklu "freestage" komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama