:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 5°C
powietrze Dobre

W tę sobotę czwarta edycja siatkarskiego turnieju Gruszka Cup

Siatkówka, sobotę czwarta edycja siatkarskiego turnieju Gruszka - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 21/05/2019 12:11

Gruszka Cup to największa impreza w Legnicy i w regionie promująca siatkówkę. W tym turnieju może wziąć udział każdy, kto chce zagrać w siatkówkę, zmierzyć się z innymi na parkiecie i po prostu dobrze się bawić.

Gruszka Cup to turniej dla kobiet, mężczyzn i rodzin z dziećmi. W tym roku wezmą udział 32 zespoły trójek – z podziałem na kobiety i mężczyzn oraz 20 zespołów dwójek rodzinnych – może to być tato z synem lub mama z córką, ale również każda inna para rodzinna.

- Poza oczywistym celem promocji siatkówki w Legnicy i regionie, Gruszka Cup chce przede wszystkim promować zdrowy i aktywny styl życia. Siatkówka to znakomity sport dla każdego, aby miło spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół. Nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu i wybitnych umiejętności, musisz chcieć przyjść i zagrać z nami w siatkówkę. Niewątpliwym atutem turnieju jest obecność pomysłodawcy tego wydarzenia, wybitnego polskiego siatkarza, Piotra Gruszki - mówi pomysłodawca turnieju, Jacek Kiełb – były siatkarz Ikara, a dziś działacz tego klubu.

W organizację Gruszka Cup zaangażowany jest również Klub Uczelniany AZS PWSZ im. Witelona w Legnicy. Turniej wspierają: MaWo Group (sponsor strategiczny), Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, hotel Qubus, LSSE, LPGK, Edmel, Decathlon i EuCO Vipcar.

Program Gruszka Cup 2019:

Piątek (24 maja)

11.00 - spotkanie z Burmistrzem Chojnowa, 11.40 - spotkanie w zespole szkół nr 4 w Chojnowie z dziećmi klas 4-7.

Sobota (25 maja), hala przy ul. Wierzyńskiego

8.30 - rozpoczęcie turnieju

9.00 - 12.00 - gry eliminacyjne

12.00 - mecz siatkówki na siedząco zaproszonych gości przeciwko drużynie Lwa Legnica

13.00 -16.00 - gry finałowe

16.00 - 17.00 - wręczenie nagród

Piotr Gruszka – polski siatkarz i trener siatkarski. W latach 1995-2011 reprezentant kraju (rekordzista pod względem liczby meczów rozegranych w kadrze), a z czasem jej kapitan, występujący na pozycji atakującego bądź przyjmującego (skrzydłowego). Mistrz Europy 2009, srebrny medalista mistrzostw świata 2006, trzykrotny uczestnik igrzysk olimpijskich (Atlanta 1996, Ateny 2004 i Pekin 2008). MVP mistrzostw Europy 2009. Do 2008 włącznie uczestnik wszystkich 11 edycji Ligi Światowej (1998–2008) z udziałem reprezentacji Polski. Po zakończeniu kariery zawodniczej został trenerem. W zakończonym niedawno sezonie pracował w GKS-ie Katowice. W sezonie 2019/2020 będzie szkoleniowcem Asseco Resovii Rzeszów.

W tę sobotę czwarta edycja siatkarskiego turnieju Gruszka Cup komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama