:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
powietrze Złe

We wszystkich legnickich szkołach rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów

Edukacja, wszystkich legnickich szkołach rozpoczęły egzaminy ósmoklasistów - zdjęcie, fotografia
DAMI TV 15/04/2019 11:26

„Balladyna”, „Syzyfowe prace” i "Mały Książę” - to główne lektury, jakie pojawiły się na egzaminie ósmoklasistów z języka polskiego. W poniedziałek przystąpiło do niego 838 uczniów legnickich szkół publicznych oraz 83 prywatnych.

Egzamin ósmoklasisty w tym roku jest pierwszym takim sprawdzaniem wiedzy dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych po reformie oświaty. Nowemu egzaminowi na pewno nie sprzyja atmosfera strajku nauczycieli.

Przez ostatnie dni zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom towarzyszyło wiele niepewności i sporo pytań, czy do egzaminów w ogóle dojdzie. Niewiadome  rozwiały się tuż przed godz. 9. W Legnicy egzamin odbywa się we wszystkich placówkach. Dyrektorom udało się bowiem skompletować pełne składy komisji.

-  Były problemy, nie było łatwo, ale bardzo pomógł nam urząd miasta. Mamy dwie komisje. To nauczyciele z innych placówek i jeden emerytowany. Wszyscy mają kwalifikacje pedagogiczne - zapewniał nas Artur Wira, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Legnicy.

Młodzi ludzie z sal egzaminacyjnych w większości wychodzili w optymistycznym nastroju.

- Stres był, ale jeśli ktoś się uczył, to wszystko wiedział, bo wszystko było na lekcjach. Nauczyciele z nami dużo powtarzali i ćwiczyłyśmy też w  domu. Rozprawka była łatwiejsza do napisania niż opowiadanie - mówiły nam uczennice z legnickiej "czwórki".

Egzaminy ósmoklasistów potrwają do środy. Uczniowie zmierzą się jeszcze z matematyką i językiem obcym.

We wszystkich legnickich szkołach rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów komentarze opinie

  • gość 2019-04-16 12:59:19

    Broniarz, i jego POdwładni wraz z jego mocodawcą Schetyną kolejną porażkę zanotowali:)

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama